Poprzedni artykuł: Aussie Colour Mate do włosów farbowanych Następny artykuł: Spray do rozczesywania włosów Klorane

Czesanie włosów – jaką szczotkę lub grzebień wybrać?

Zastanawiasz się, jaką szczotkę do włosów lub grzebień wybrać? Zobacz nasz przegląd i dowiedz się, jak nie niszczyć włosów czesaniem!

Dlaczego warto czesać włosy

Czesanie włosów, szczególnie półdługich i długich, to czynność, którą najlepiej wykonywać kilka razy dziennie. Jedynie w przypadku włosów przetłuszczających się lub kręconych można to ograniczyć do niezbędnego minimum. Czesanie masuje skórę głowy – zwiększa jej ukrwienie, usuwa z włosów nagromadzony kurz, brud i nadmiar sebum. Zapobiega też nadmiernemu splątaniu się włosów. Włosy najlepiej przeczesać przed umyciem - żeby ograniczyć ich plątanie w trakcie, przed snem, ale również w ciągu dnia, jeśli nosimy je rozpuszczone.

czesanie włosów

Jak prawidłowo czesać włosy

Największe kontrowersje budzi czesanie włosów po umyciu. Czesanie wilgotnych włosów – jeśli jest zbyt gwałtowne lub przy użyciu nieodpowiedniej szczotki - może bardzo uszkodzić delikatną strukturę włosa – jednak wystarczy zastosować odpowiednią odżywkę bez spłukiwania lub specjalny spray po myciu ułatwiający rozczesywanie i włosy będą zdecydowanie mniej splątane i bardziej śliskie. Świetnym rozwiązaniem są też grzebienie z szerokimi zębami, które nie szarpią włosów lub szczotki Tangle Teezer, które doskonale sprawdzają się na wilgotnych włosach – sprawdziłyśmy! Ważne jest też, żeby czesać włosy delikatnie, nie ciągnąć i nie czesać całej powierzchni jednocześnie, tylko pasmo po paśmie, zaczynając od końcówek, a dopiero na końcu przeczesywać całość.

czesanie włosów

1. Bambusowa prostokątna szczotka The Body Shop, 43 zł; 2. Spray ułatwiający rozczesywanie Klorane 44 zł; 3. Szczotka z naturalnym włosiem Khaja, 32 zł; 4. Szczotka do włosów Tangle Teezer, ok. 60zł; 5. Szczotka drewniana For Your Beauty, 7,99zł; 6. Grzebień z szerokimi zębami The Body Shop, 16 zł

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Najwięcej pozytywnych opinii zbierają produkty drewniane – zarówno szczotki i grzebienie, jak i szczotki z naturalnym włosiem, których regularne używanie zwiększa połysk i blask włosów, ponieważ świetnie zamykają łuski włosa. Warto też zwrócić uwagę na możliwość czyszczenia szczotki lub grzebienia – co jakiś czas należy usunąć zebrane włosy i brud ze szczotki myjąc ją dokładnie zwykłym szamponem, a następnie osuszając ręcznikiem lub suszarką.

Czym czeszecie włosy? Piszcie!

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2020, 13:03

Nasze propozycje