Poprzedni artykuł: JOICO Style&Finish - bloker wilgoci do włosów Następny artykuł: Maska Color Shine Artego - pogłębienie koloru włosów

Detoks dla włosów – dlaczego warto stosować szampony oczyszczające?

Używasz odżywek, masek i produktów do stylizacji włosów? Większość z nich zawiera silikony, które obciążają włosy. Zobacz, jakich szamponów używać, żeby skutecznie oczyścić włosy!

Dlaczego włosy są ciężkie i nie układają się?

Większość z nas coraz bardziej lubi naturalną pielęgnację i stosuje lekkie i delikatne środki myjące. Jednocześnie układając włosy, używamy dużej ilości produktów – pianek, kremów i lakierów utrwalających, często zawierających wygładzające silikony, które po pewnym czasie mocno obciążają włosy. Jeśli nagle zauważyłaś, że twoje włosy są przyklapnięte, bardzo szybko się przetłuszczają i brakuje im lekkości – być może niedostatecznie czyścisz skórę głowy i włosy, które stały się ciężkie od pozostałości kosmetyków do stylizacji czy pielęgnacji.

szampony oczyszczające

Kiedy warto używać szamponu oczyszczającego?

Zawsze wtedy, kiedy brakuje nam poczucia dostatecznie czystych i „sypkich” włosów. Zalecane jest użycie szamponu głęboko oczyszczającego również przed farbowaniem włosów, nakładaniem masek o bogatym składzie lub po prostu profilaktycznie raz w miesiącu, jeśli używamy produktów z dodatkiem silikonów czy parafiny, które tworzą bardzo trudną do usunięcia powłokę.

Jak działa szampon oczyszczający?

Jest swoistym pilingiem, zarówno dla skóry głowy, jak i włosów. Dogłębnie oczyszcza łuskę włosa usuwając z jej powierzchni wszystkie złogi (silikon, parafinę, jony metali) i pozostawia uczucie niepowtarzalnej świeżości i lekkości. Ułatwia wnikanie w głąb włosa substancji aktywnych z odżywek i masek.

szampony oczyszczające

1. JOICO K-PAK, szampon oczyszczający, 79zł; 2. Wella Balance Pure, ok. 20zł; 3. Toni&Guy Detox Shampoo, 34,99zł; 4. Kevin Murphy MAXI.WASH, szampon oczyszczający, 95 zł; 5. Yves Rocher Pureté Clean, ok. 12zł; 6. L'Oreal Professionnel Pure Resource, ok. 45zł; 7. Eva NYC Clean It Up, 39 zł/500ml

Pamiętajcie!

Jeśli najczęściej używacie kosmetyków do włosów o delikatnym składzie, do głębokiego oczyszczenia wystarczy wam zwykły szampon, które w składzie będzie miał silny detergent – oznaczony skrótem SLS. Ważne, żeby przy wyborze szamponu przeczytać cały skład – sama obecność SLS nie wystarczy – jeśli w składzie szamponu będą występować dodatkowo silikony, parafina czy oleje – czyszcząc włosy takim szamponem wpadacie w błędne koło.

Zobacz też, czym czesać włosy i jakie są sposoby na regenerację włosów po lecie.

Jak często stosujecie szampon oczyszczający? Macie swój ulubiony?

zdjęcia: 123rf, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 lutego 2020, 20:22

Nasze propozycje