Poprzedni artykuł: Rewolucja w drogeriach? Przez rok Polki kupiły prawie 5 mln egzemplarz... Następny artykuł: Nowy trend w pleceniu warkoczy. Teraz mają wyglądać, jak... DNA

Większość z nas używa masek do włosów w ten sposób, a to poważny błąd

Fryzury, , tagi: maska do włosów
Czy maska do włosów może szkodzić? Oczywiście, że tak! A konsekwencje tego mogą być dla naszej fryzury naprawdę uciążliwe...

Należę do tej grupy kobiet, które mają dosłownie obsesję na punkcie wszelkiego rodzaju kosmetyków do włosów. Przez moje ręce przelało się już naprawdę sporo szamponów, odżywek, a tym bardziej masek. Z tymi ostatnimi jestem szczególnie zaznajomiona, bo moje suche kędziory uwielbiają, gdy robię im SPA. Jednak przez długi czas nie mogłam sobie z nimi poradzić.

Dlaczego? Bo okazało się, że przez bardzo długi czas wcale im nie pomagałam, a jedynie szkodziłam. Jak?

Jak nie stosować maski do włosów?

Już na wstępie powinnam zaznaczyć, że tak naprawdę nie ma znaczenia, jaką teksturę mają twoje włosy. Mogą być proste, falowane, kręcone, grube, cienkie, krótkie, długie - błędy, o których wspominamy w naszej galerii, dotyczą tak naprawdę każdej z nas. Ja na przykład nadużywałam maski. Zamiast stosować ją maksymalnie dwa razy w tygodniu, robiłam to nawet cztery razy albo i pięć. Co to powoduje?

Zobacz także:Ten szampon sprawia, że włosy rosną nawet 4 cm w trzy miesiące!

Mimo że moje włosy stawały się lśniące, nie puszyły się, a w dotyku były gładkie, niestety zaczęły się o wiele bardziej i szybciej przetłuszczać. Jak wiadomo, nadmiar może przynieść więcej szkody niż pożytku i to właśnie spotkało również mnie. 

Odżywki i maski oblepiają włosy, a jeśli używasz ich zbyt często, powoduje to nagromadzenie się produktu. Ponieważ oba te kosmetyki mają skoncentrowany skład, w tym przypadku mniej znaczy więcej. Używanie zbyt dużej ilości produktu jest jednym z największych błędów, jakie popełniają ludzie, jeśli chodzi o kondycjonowanie - wyjaśnił David Felstead, dyrektor kliniki fryzjersko-skórnej Daniela Galvina.

Ale zbyt częste używanie maski to tylko jeden z naprawdę niewielu błędów. Po resztę zapraszamy do naszej galerii. Przy okazji jesteśmy bardzo ciekawe, które grzeszki tobie zdarzyło się popełnić :)

Zdjęcie główne: istockphpoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lipca 2020, 00:05

Nasze propozycje