Poprzedni artykuł: Charlize Theron znowu zmieniła fryzurę. Skróciła włosy i przefarbowała... Następny artykuł: Sposoby na tłuste włosy - czy celowe przetłuszczanie pomaga?

Doda pochwaliła się na Instagramie, że nie myje włosów. To trwa już 12 dni...

Fryzury, , tagi: Doda
Nowa fryzura Dody to zasługa tego, że nie myje włosów od 12 dni. Jak ona to robi, że pasma nadal są odbite od nasady i wyglądają na świeże?

Cięty język Dody zna każdy. Już w programie "Bar", dzięki któremu wypromowała siebie i zespół Virgin, pokazała na co ją stać. Należy do dość bezpośrednich gwiazd i dzięki temu też zaskarbiła sobie sympatię wielu osób. Nie ma problemu z szydzeniem z własnych wpadek - jak na przykład wtedy, gdy założyła dwa prawe buty.

Tym razem zdecydowała się pochwalić od jak dawna nie myje włosów. Biorąc pod uwagę jej perfekcyjny wygląd, aż trudno uwierzyć, że lubi robić takie eksperymenty.

Doda przyznała się, że nie myje włosów

Choć Doda ma do siebie ogromny dystans, akurat takiego wyznania nie spodziewałybyśmy się po niej. Nie myje włosów już od prawie dwóch tygodni. Co więcej, wyglądają tak dobrze, że (jak sama przyznała) wcale nie zapowiada się, aby miała to zrobić w najbliższym czasie...

Chciałam wam powiedzieć, że nie myję głowy od dwóch tygodni. A nie sorry, od 12 dni. I w ogóle nic się nie zanosi. Ja nie wiem o co chodzi - komentuje Doda na InstaStories.

Patrząc na włosy Dody, zwłaszcza przy skórze głowy, zastanawiamy się, jak to jest możliwe, że po 12 dniach bez mycia nadal wyglądają świeżo i są odbite od nasady. Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to oczywiście suchy szampon. Z drugiej strony jednak, stosowanie go kilka razy dziennie w dodatku przez kilka dni z rzędu może niestety doprowadzić do nieprzyjemnego świądu.

Doda nie myje włosów od dwóch tygodni

Zdjęcie: Screen z Instagram.com/dodaqueen

Niestety Doda nie zdradziła nic więcej na temat niemycia włosów. Jesteśmy ciekawe, jak długo jeszcze wytrwa w tym postanowieniu. Zastanawiamy się też, czy nie zaczyna powoli odczuwać dyskomfortu? W końcu przeważnie na co dzień stylizuje włosy i używa w tym celu przeróżnych kosmetyków, co nie do końca jest zdrowe dla skóry głowy skoro, się jej nie oczyszcza...

Jak długo można nie myć włosów?

Rzadsze mycie włosów sprzyja utrzymywaniu ich oraz skóry głowy w dobrej kondycji. Dermatolodzy od lat mówią, że wystarczy umyć je raz na dwa, trzy, a nawet cztery dni. Ale co jeśli w grę wchodzi, tak jak w przypadku Dody, aż 12 dni lub więcej?

Chodzi o tak zwane celowe przetłuszczanie włosów. Metoda jest dość kontrowersyjna, bo już cztery dni bez mycia włosów wydają się wiecznością, a co dopiero dwa tygodnie. W wątku "celowe przetłuszczanie włosów" na naszym forum znajdziecie opinie Wizażanek, które już zdecydowały się przetestować na sobie tę metodę. Opinie są podzielone, ale liczne przykłady z internetowych forów pokazują, że ta metoda rzeczywiście może mieć sens

Dlaczego? Ponieważ myjąc włosy codziennie, przyzwyczajamy je do tego, przez co regularnie zaczynają produkować więcej sebum. W ten sposób pozbawiamy też skórę głowy naturalnego płaszcza ochronnego... Przetrzymując tę czynność na przykład o dwa dni, możemy sprawić, że wszystko wróci do normy. Warto wiedzieć, że przy nieco rzadszym myciu włosów lepiej będą się na nich sprawdzać używane kosmetyki. Pasma będą też lepiej prezentować się bezpośrednio po umyciu - zauważycie odbicie od nasady, nawilżenie oraz objętość.

Wszystko jednak zależy od skóry głowy, typu włosów oraz tego, w jaki sposób stylizujemy je. Nie od dziś wiadomo, że ratunkiem na nieświeże włosy jest suchy szampon. To niezawodny kosmetyk i przyjaciel każdej kobiety. Ciekawe jesteśmy, ile buteleczek tego produktu zużyła Doda przez te niecałe dwa tygodnie... :)

Co myślicie o celowym niemyciu włosów?

Zdjęcie główne: Ons.pl

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

7 grudnia 2019, 17:37

Nasze propozycje