Poprzedni artykuł: Naturalna pielęgnacja, którą pokochają twoje włosy Następny artykuł: Sześć błędów w koloryzacji włosów

Rytuał pielęgnacyjny włosów ekologicznymi kosmetykami – czy warto?

Ekologiczne kosmetyki do włosów, które w swoich składach mają głównie naturalne składniki dominują już nie tylko na półkach w drogeriach, ale coraz częściej trafiają do profesjonalnych salonów fryzjerskich. Postanowiłyśmy sprawdzić, czy zabiegi wykonywane z ich użyciem dają zadowalające efekty.

Hair Spa, czyli spa dla włosów to coraz bardziej powszechna forma pielęgnowania włosów. Zabiegi tego rodzaju mają zapewniać kompleksową regenerację oraz odżywienie włosów, poprzez dobór składników idealnie dopasowanych do stanu w jakim są nasze włosy. Zabiegi tego rodzaju wykonywane są na kosmetykach coraz większej ilości marek, my natomiast postawiłyśmy na ekologiczne kosmetyki O’right o silnym stężeniu naturalnych składników. Każdy z oferowanych rytuałów pielęgnacyjnych ma odmienne przeznaczenie (m.in. nawilżenie, regeneracja, odświeżanie koloru) i jest dobierany indywidualnie po analizie stanu włosów.

Jak wygląda zabieg?

Po doborze rytuału do stanu włosów przechodzimy do zabiegu. Rytuał rozpoczął się peelingiem skóry głowy, który był połączony jest z masażem skalpu. Jest on wykonywany bardzo delikatnie, dzięki czemu skóra głowy nie pozostaje podrażniona. Masowanie głowy przy użyciu peelingu trwało około 10 minut i było niezwykle relaksujące. Dodatkowo produkt ma właściwości chłodzące, dzięki czemu towarzyszyło mi przyjemne uczucie odświeżenia skóry głowy, które utrzymuje się później przez cały dzień.

Po dokładnym zmyciu peelingu nadchodzi pora na mycie włosów. Co ciekawe szampon i odżywka (u mnie była to seria z wyciągiem z róży) błyskawicznie wygładziły włosy, które były mocno splątane po wykonywanym wcześniej peelingu. Następnym krokiem w rytuale pielęgnacyjnym było nałożenie maski regenerującej, która pozostaje na włosach przez ponad 20 minut. Jest to maska dwufazowa, która zostaje nałożona nie tylko na całą długość włosów, ale także na skórę głowy. W jej składzie znajdziemy m.in. zieloną herbatę.

Włosy po zabiegu

Głównym celem zabiegu w moim przypadku było dokładne oczyszczenie skóry głowy oraz odżywienie i nawilżenie włosów. Pierwszy z punktów, a więc peeling skóry głowy przyniósł świetne efekty. Różnicę zauważą przede wszystkim osoby, które wcześniej nie wykonywały tego rodzaju peelingów. Skóra głowy pozostaje dogłębnie oczyszczona, oznaki łupieżu są zdecydowanie mniej widoczne, nie ma uczucia swędzenia. Poza tym na skórze utrzymuje się przyjemne uczucie odświeżenia i schłodzenia.

Jak z kolei po zabiegu wyglądają same włosy? Zaraz po zakończeniu zabiegu były zdecydowanie bardziej błyszczące, miękkie, wygładzone i wyglądały na dużo zdrowsze. Po upływie około dwóch tygodniu od wykonania zabiegu zauważyłam ponadto, że włosy zdecydowanie ładniej się układają, są bardziej sprężyste i co dla mnie bardzo ważne – przestały się puszyć. Mam włosy kręcone, a ten typ włosów często charakteryzuje suchość. Po zabiegu wydają się być mocniej nawilżone i gładsze w dotyku. Co prawda zabieg nie przynosi spektakularnych efektów widocznych na pierwszy rzut oka, a drobne, choć bardzo cenne objawy poprawy kondycji włosów.

Tak prezentują się włosy po wykonaniu zabiegu:

Zabieg został wykonany w klinice Peral Beauty Clinic&Spa

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 04:55

Zobacz także

Nasze propozycje