Poprzedni artykuł: Agnieszka Kotońska z „Googlebox” w takiej samej fryzurze jak Rozenek-M... Następny artykuł: Dredy - to musisz wiedzieć, zanim się na nie zdecydujesz

Jak prawidło dbać o skórę głowy i włosy? Ekspert rozwiewa wszystkie wątpliwości

Fryzury, , tagi: Philips, włosy pielęgnacja, dermatolog
Razem z marką Philips zorganizowaliśmy na naszym instagramowym profilu wyjątkową akcję. Na pytania użytkowniczek odpowiadał ekspert: dermatolog Elżbieta Kowalska – Olędzka. Sprawdź, jakich wskazówek na temat dbania o skórę głowy i włosy udzieliła lekarka.

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do pięknego i zdrowego wyglądu. W natłoku informacji ciężko jednak wybrać te najbardziej istotne, dlatego czasami warto zwrócić się o poradę do specjalisty. Umożliwiliśmy to ostatnio na naszym profilu na Instagramie. Na pytania związane z dbaniem o skórę głowy i włosy odpowiedzi udzielała dermatolog Elżbieta Kowalska – Olędzka, która współpracuje z marką Philips. Najciekawsze nagrodziliśmy supernagrodą: suszarką Philips SenseIQ o wartości 1300 zł!

Philips od lat dba o włosy kobiet na całym świecie. Marka doskonale zdaje sobie sprawę, że na piękną fryzurę składa się wielu czynników, m.in. odpowiedni sprzęt do stylizacji. Dlatego jej specjaliści cały czas pracują nad technologiami, które sprawią, że produkty Philips będą jeszcze bardziej innowacyjne. Co to oznacza? Mają nie tylko szybko i sprawnie stylizować włosy, ale także je pielęgnować. Taka właśnie jest Philips SenseIQ, która była nagrodą w naszej instagramowej akcji. Nowość marki to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie suszarek na rynku. Zapewnia spersonalizowaną pielęgnację i zachowanie do 95% naturalnego nawilżenia włosów. Dodatkowo skraca czas standardowego suszenia aż o 30%! W zestawie znajdziemy trzy nasadki: koncentrator, masażer, dyfuzor. 

Q&A - pytania do eksperta Philips 

Jakie kwestie najbardziej interesowały użytkowniczki Instagrama? Dermatolog m.in. rozwiała wątpliwości dotyczące peelingu skóry głowy oraz prawidłowego suszenia. Czy faktycznie gorący nawiew szkodzi? Odpowiedź poniżej.

Na profilu @wizazpl jest sporo mam. One były ciekawe jak pielęgnować włosy małych dziewczynek. Pojawiło się również kilka pytań „sezonowych”. Ekspert marki Philips radził jak zabezpieczyć głowę zimą - tak żeby włosy były piękne, a skóra zdrowa.

Nie zabrakło pytań o dietę. Jak na kondycję włosów wpływa weganizm i wegetarianizm? Sprawdź poniżej odpowiedź Elżbiety Kowalskiej – Olędzkiej. Lekarka rozwiała także wątpliwości dotyczące spania w mokrych włosach.

Wspólnie z ekspertem marki Philips rozprawiliśmy się też z kilkoma mitami. Czy faktycznie zbyt częste mycie może przyczynić się do szybszego przetłuszczania się włosów? Czy szampon trzeba regularnie zmieniać? Sprawdź koniecznie.

Użytkowniczki profilu @wizazpl chciały wiedzieć jak zacząć świadomą pielęgnację skóry głowy. Nie zabrakło pytań dotyczących suchych szamponów, które świetnie się sprawdzają na co dzień. Czy według dermatologa powinniśmy ich jednak używać tak często?

Materiał powstał z udziałem marki Philips.

Źródło zdjęcia i plansz: Instagram @wizazpl


Nasze propozycje