Poprzedni artykuł: Piwo na włosy? Margot Robbie zdradziła sposób na fryzurę pełną objętoś... Następny artykuł: Desert Rose - ta nowa koloryzacja podbija Instagram. Włosy wyglądają j...

Wygląda jak zabawa dziecka, ale to nowa metoda koloryzacji. Efekty was zaskoczą

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów
Nowy przepis na cudowną koloryzację czy tylko instagramowy żart? Farbowanie metodą chlapania zdobywa popularność w mediach społecznościowych.

Kiedy myślimy o wyborze techniki farbowania włosów, zapewne najpierw przychodzi nam do głowy uwielbiane przez Polki ombre czy sombre, albo delikatne refleksy. Niektórzy fryzjerzy pozwalają sobie jednak na zdecydowanie mniej standardowe metody - takiej koloryzacji na pewno jeszcze nie widziałyście...

Polecamy:  Sprzedaż tego szamponu wzrosła o 3000 procent! Regenerje nawet najbardziej zniszczone włosy

Drip Hair Color - nowa technika farbowania włosów

Stylistka fryzur Taylor Rae opublikowała na swoim Instagramie innowacyjny sposób koloryzacji. Chodzi w nim o wylewanie farby na włosy. Spokojnie, klientka jest osłonięta specjalną peleryną;) Nie zmienia to jednak faktu, że nie ma tu miejsca na tradycyjne pędzle czy... precyzję.

Polecamy:  Dzięki trikom Meghan Markle nawet matowe i zniszczone włosy będą wyglądały na zdrowe

Nagranie z tego nietypowego zabiegu wzbudziło spore zainteresowanie na Instagramie. Stylistka fryzur mówi, że już od jakiegoś czasu zastanawiała się, co by się stało, gdyby wylała na czyjąś głowę farbę. Na początku zrobiła to na manekinie, a potem znalazła klientkę, która była gotowa poddać się takiej koloryzacji.

Aby uzyskać efekt, na którym jej zależało (czyli dwie różne warstwy kolorystyczne), Rae podzieliła włosy na dwie partie, które rozdzieliła specjalną folią, a następnie wybrała barwy. Farbę rozcieńczyła z wodą, aby mogła ona swobodnie skapywać.

Taylor radzi, że warto zwrócić uwagę na kolorystykę, aby ta się uzupełniała. Zastanawiacie, w jaki sposób zmieszana farba dała aż tak spektakularne efekty?
W filmie, który opublikowała na Instagramie, nie widać, że po nakapaniu farby każdą z sekcji przeczesywała grzebieniem z szerokimi zębami, aby rozłożyć kolor i zapewnić mu pełne nasycenie.

Polecamy:  Wiosną będą rządziły włosy w kolorze... żółtego sera?

Nie da się ukryć, że to dość ryzykowna technika. Aby uzyskać zaprezentowane na materiale efekty, należy mieć bardzo jasne (lub rozjaśnione) włosy i... dużo odwagi.

Po każdej koloryzacji wskazana jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Oto nasi faworyci wśród szamponów do włosów farbowanych:

szampon do włosów farbowanych

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 08:45

Zobacz także

Nasze propozycje