Poprzedni artykuł: Ta szczotka nie plącze i nie wyrywa włosów. A teraz kosztuje jedynie 2... Następny artykuł: Czy TE włosy dało się uratować? Nie uwierzycie, jak wyglądają teraz!

Farba w spray'u? To nie żart, a... nowy trend

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów
Takiej metody trwałego koloryzowania włosów jeszcze nie było! Technika color misting staje się coraz bardziej popularna.

Metod koloryzowania włosów jest kilka. Profesjonalni styliści nie ograniczają się tylko do jednej i są w stanie wyczarować na włosach klientek prawdziwe cudo. Często opisywana ostatnio jest koloryzacja 4D. Niesłabnącą popularnością cieszy się również nowoczesny balayage czy też jego przeciwieństwo - folyage. Ale obok tych wszystkich technik właśnie pojawiła się kolejna. To zupełna nowość i nigdy wcześniej nie spotkałyśmy się z takim sposobem nakładania farby.

Farbowanie włosów spray'em

Farba w spray'u brzmi raczej znajomo. Tyle, że zwykle tego typu produkt utrzymuje się na włosach do pierwszego, a maksymalnie do drugiego mycia. Color misting natomiast to permanentny sposób koloryzowania, tyle że z wykorzystaniem klasycznego atomizera. Jak to dokładnie wygląda?

Stephanie Lawrance w rozmowie z popsugar.com powiedziała, że zainspirowała się efektem, jaki daje malowanie pędzlem po płótnie. Taka technika jest często stosowana podczas zdobienia paznokci, czy też przerabiania ubrań. Podobny efekt trudno jednak było zawsze uzyskać na włosach aż do teraz. Stephanie odkryła, że wystarczy rozcieńczyć minimalnie farbę z wodą, przelać do buteleczki i włożyć do niej atomizer. I tak właśnie Lawrance stworzyła multikolorowy efekt na włosach przyjaciółki.

Jak tłumaczy w rozmowie z popsugar.com, ta metoda może być stosowana wyłącznie na farbach, które mają jedwab w składzie - wygładza on włosy i zmniejsza uszkodzenia. Dużo łatwiej można po prostu taki produkt wymieszać z wodą. Konsystencja będzie płynna i bez grudek. Stylistka zaznaczyła jednak, że tego typu koloryzacja nie utrzyma się na naszych włosach długo i po krótkim czasie trzeba będzie ją odświeżyć. Ale wtedy istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że uda się perfekcyjnie odtworzyć to, co za pierwszym razem powstało na naszych włosach.

Chciałybyście spróbować takiej koloryzacji?

Zdjęcie główne: Instagram.com/hair_princess_steph 

Farbujesz włosy w domu? Perfekcyjne krycie osiągniesz tymi produktami:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:56

Zobacz także

Nasze propozycje