Poprzedni artykuł: Nowy TREND - #galaxyhair Następny artykuł: Mycie włosów samą wodą – warto?

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów, koloryzacja włosów
Sukces ombre zainspirował fryzjerów do pracy nad nowymi technikami koloryzacji. Co łączy tortoiseshell, splashlights i ronze? Wszystkie mają na celu uzyskanie wielowymiarowego, naturalnego efektu na włosach. Koniec z płaskim kolorem!

Koloryzacja włosów - Babylights

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D

Pod tą uroczą nazwą kryje się bardzo subtelny balejaż. Chodzi o to, aby w salonie uzyskać tak naturalne rozjaśnienie, jak to, jakie „wyczarowują” pierwsze promienie słońca na delikatnych włosach małego dziecka. Efekt babylights można osiągnąć na każdym odcieniu włosów, ale wśród gwiazd do wielbicielek tego trendu należą głównie szatynki, np. Miranda Kerr. Powód? Babylights (zwłaszcza na pasmach okalających twarz) dodaje ciemniejszym kolorom wielowymiarowości i nie ma nic wspólnego z klasycznym, „płaskim” balejażem. Włosy rozjaśnione tą techniką nie wymagają szczególnej troski. Efekt utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy i… nie ma żadnego problemu z odrostami!

Koloryzacja włosów - Ronze

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D

Ognista rudość czy ciepłe brązy? W przypadku ronze’u ten dylemat nie istnieje! Jeden z przykładów mody na odcienie „w połowie drogi” łączy miedziane refleksy, typowe dla rudych kolorów, ze stonowanym charakterem ciepłego brązu. Uzyskany za pomocą tej techniki efekt wygląda różnie w zależności od padającego na włosy światła. Jeśli więc przefarbowanie się na rudo uznawałaś do tej pory za zbyt radykalny krok, ronze może ułatwić ci podjęcie decyzji. O czym warto pamiętać? Nawet minimalnie miedziane odcienie najbardziej naturalnie będą wyglądać u posiadaczek alabastrowej lub różowawej cery. Zwróć też uwagę na to, że ronze może szybko wypłukać się do… marchewki ;). Wybierając produkty pielęgnacyjne, postaw więc na linie przeznaczone do miedzianych odcieni lub kosmetyki pozbawione siarczanów.

Koloryzacja włosów - brond

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D

Jak nazwałabyś odcień dokładnie pomiędzy blond a brązem? Brond – bo to o nim mowa – jest nowym hitem wśród gwiazd, a do jego prekursorek należą Blake Lively i Bar Refaeli. Jego plusy są ewidentne: brązy uzyskane w ten sposób skrzą się setkami jasnych refleksów, ale włosy nie są jeszcze tak jasne, aby można je było uznać za blond. To się nazywa złoty środek! Tak jak w przypadku ronze’u, ten trend również jest odpowiedzią na rozterki wszystkich niezdecydowanych. Blondynki w końcu mogą poeksperymentować z ciemniejszymi odcieniami, a szatynki mają szansę przekonać się, jak wyglądałyby w jaśniejszym kolorze. Żadnych radykalnych zmian! Minusy? Brond może mieć tendencję do wypłukiwania się. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji włosów koloryzowanych i pamiętając o regularnym odświeżaniu koloru, nie powinnaś jednak mieć problemów z utrzymaniem go w idealnym stanie.

Koloryzacja włosów - tortoiseshell

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D

Tortoiseshell (skorupka żółwia), znany też jako ecaille, to kolejny etap w ewolucji ombre. Ale tym razem to wyższa szkoła jazdy. Trend lansowany m.in. przez Beyoncé opiera się bowiem na łączeniu pasm w różnych tonacjach – od karmelu po czekoladę – tak, by uzyskać efekt zbliżony do… skorupy żółwia. Mimo że sprawa brzmi skomplikowanie, rezultat jest bardzo naturalny. Pofarbowane na zbliżone do siebie odcienie pasemka dają wrażenie wielowymiarowości fryzury i optycznie zwiększają objętość włosów. Najjaśniejsze kosmyki powinny okalać twarz – zupełnie tak, jakby naturalnie lekko wypłowiały na słońcu. Włosy farbowane techniką tortoiseshell pielęgnuj przy pomocy standardowych kosmetyków chroniących kolor. W zależności od kontrastu między odcieniami, efekt może się utrzymywać nawet kilka miesięcy.

Koloryzacja włosów - splashlights

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D

Co świadczy o dobrej kondycji włosów? Zdrowy połysk! Wygląda na to, że koloryści odpowiedzialni za splashlights trzymali się właśnie tej zasady, bo ten trend bardzo dosłownie bazuje na grze światła. Delikatnie rozjaśniając szeroki pas włosów na wysokości uszu i pozostawiając resztę w ciemniejszej tonacji, uzyskasz efekt fryzury odbijającej światło. Jak widać na przykładzie Jessiki Biel, rezultat na pewno dobrze wygląda… na zdjęciach ;). Jak splashlights prezentuje się w prawdziwym życiu? Dla bezpieczeństwa radzimy stawiać na jak najdelikatniejszy kontrast między kolorami. Aby zminimalizować różnicę między rozjaśnionym pasem a resztą fryzury, końcówki i włosy u nasady możesz rozświetlić delikatnymi pasemkami. Pielęgnacja jest prosta i w zasadzie taka sama, jak w przypadku tradycyjnego balejażu.

Nowe trendy w farbowaniu - koloryzacja 3D
zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 07:24

Zobacz także

Nasze propozycje