Jak prawidłowo farbować włosy w domu? Krok po kroku

Poprzedni artykuł: „Włosy stały się nawilżone, odżywione i błyszczące!” Wizażanki przetes... Następny artykuł: Fioletowe włosy – jak je pofarbować i utrzymać kolor?
Farbowanie włosów w domu jest wygodne, niedrogie i szybkie. Produkty dostępne są w drogeriach. Przy ich wyborze, musimy jedynie zwrócić uwagę to, by odcień wybranej farby idealnie do nas pasował. Jak to zrobić? Zobaczcie same!

Nasza redakcyjna koleżanka Oktawia od zawsze farbowała włosy swojej przyjaciółce. Tym razem koloryzację pierwszy raz wykona na sobie. Wybór marki był dla niej szczególnie ważny, dlatego postawiła na farbę Wella Color Perfect. Zapewnia odpowiednie nawilżenie na każdym etapie koloryzacji - krem koloryzujący z olejkiem tworzy barierę ochronną by zapobiegać zniszczeniom. Odżywka z kolei nadaje im blask. 

Oktawia chciała, aby uzyskany kolor był jak najbardziej naturalny. Dlatego wybrała „głęboki, ciemny brąz”, czyli odcień 3/0 z marki Wella Color Perfect, ponieważ jest najbardziej zbliżony do jej własnego koloru. A jakie są jej odczucia po nałożeniu farby? Czy podoba jej się efekt? Zobaczcie! 

Zdecydowałam się na głęboki, ciemny brąz, chcąc nieco ocieplić mój naturalny kolor. Wiedziałam, że wybór farby ciemniejszej lub jaśniejszej o więcej niż dwa tony zbyt mocno wpłynie na odcień włosów, a nie zależało mi na drastycznej zmianie – chciałam jedynie podkreślić swój naturalny brąz. Ten wybór sprawił, że osiągnęłam zamierzony efekt. Obawiałam się, że może być nieco za ciemny, ale jest dla mnie idealny! Choć na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, osiągnięty kolor podkreślił moje oczy i rozświetlił cerę. Zniknęły również wszystkie pojedyncze siwe włosy, jakie od czasu do czasu dostrzegałam podczas czesania.

To, co mnie zaskoczyło najbardziej, to miękkość i blask. Żyłam w przekonaniu, że włosy po farbowaniu są zawsze suche, osłabione i matowe, a jest zupełnie odwrotnie! Bezpośrednio po spłukaniu farby i odżywki zauważyłam, że jeszcze mokre włosy doskonale się rozczesują. Po wysuszeniu mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że są lżejsze, miękkie i niesamowicie lśniące. Bez problemu się układają i – czego się obawiałam – nie są naelektryzowane. Ponieważ rzadko je związuję, to dla mnie niezwykle ważne.

Aby utrzymać kolor, Oktawia przy każdym myciu włosów używa odżywki Color Booster w odcieniu czekolady, która wydobywa piękny refleks. Oprócz tego są jeszcze inne kolory: karmel, kasztan i kokos. Odżywka pomaga pozbyć się niechcianych ciepłych lub zimnych tonów, gwarantując przy tym efekt nawilżenia, miękkości i blask odświeżonego koloru.

Od tygodnia efekt farbowania świetnie utrzymuje się, a to wszystko dzięki odżywce którą stosuję codziennie po myciu. pomaga wydobyć głębię koloru. Włosy pięknie pachną, są nawilżone, wygładzone i odżywione ze względu na zawartą w niej formułę z olejkami: arganowym, kokosowym oraz makadamia.

Obejrzyj nasze wideo i przekonaj się, jak w prosty sposób możesz zafarbować samodzielnie swoje włosy!

Materiał powstał z udziałem marki Wella

zdjęcia: mat. prasowe, własne

ZOBACZ INNE PRODUKTY OD MARKI WELLA:


Zobacz także

Nasze propozycje