Poprzedni artykuł: Jaką prostownicę do włosów kupić? Podpowiadamy, czym warto kierować si... Następny artykuł: Dzięki tym kosmetykom suche i zmęczone włosy w kilka minut odzyskają d...

Na taką wiadomość czekałyśmy! Frytki wspomagają porost włosów

Japońskie badania nad frytkami McDonald's wykazały, że te chrupiące smakołyki pomagają w zapuszczaniu włosów. Jak to możliwe?

Jak donosi serwis Refinery29.com, naukowcy z Yokohama National University odkryli, że składnik ukochanej receptury frytek McDonald's może pomóc w zapuszczaniu włosów. Czy to oznacza, że już nigdy więcej nie będziemy potrzebowały ani masek, ani drogich kuracji? No, nie do końca...

Czy frytki McDonald's wpomagają porost włosów?

Słyszałyśmy o wielu sposobach na ratowanie wypadających włosów i hodowaniu nowych. Płukanka z rozmarynu to tylko jeden z pomysłów. Ale Japończycy przeszli samych siebie, jeżeli chodzi o kreowanie nowej metody zapobiegania wstydliwemu problemowi łysienia.

Zobacz także: Czekolada na porost włosów? Ten przepyszny koktajl naprawdę działa cuda!

Badania prowadzone w laboratorium wykazały, że "dimetylopolisiloksan", czyli silikon dodawany do oleju w celu zapobiegania rozpryskiwaniu, odpowiada za regenerację mieszków włosowych. Są to miejsca, w których wyrastają nowe kosmyki. Po zaledwie trzech dniach testów, naukowcy sporządzili dość imponujące podsumowanie, w którym napisali, że substancja pobudza skórę głowy do produkcji włosów oraz powoduje ich szybszy wzrost

Zanim jednak pojedziesz do drive-through, jest kilka ważnych rzeczy na temat pozornie cudownych właściwości frytek. Mimo że naukowcy nazywają wyniki "solidnymi i obiecującymi", testy przeprowadzono tylko na włosach myszy, a nie na włosach ludzkich. W dodatku samo jedzenie frytek nie pomoże. Według badaczy z Kraju Kwitnącej Wiśni "dimetylopolisiloksan" należałoby wcierać w skórę głowy. Ale biorąc pod uwagę fakt, że testy są nie do końca wiarygodne, nie wiadomo też, czy tłuszcz z frytek będzie stymulował rzeczywisty wzrost włosów.

Zobacz także: Stymuluje porost włosów i ogranicza przetłuszczanie. Ta domowa mikstura to cudo!

Nigdzie również nie napisano, jaki wpływ na skórę głowy będzie miało regularne wcieranie w nią substancji. W końcu wiele kobiet celowo unika wszystkiego, co może podrażniać i stosowanie tego silikonu nie wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Zdecydowanie nie jesteśmy przekonane do takiej metody beauty. Porost włosów można przyspieszyć zdecydowanie bardziej naturalnymi metodami. Ale mówimy o badaniach tylko tak na wszelki wypadek, gdybyś potrzebowała nowej wymówki, aby sięgnąć po frytki na diecie... :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 22:47

Zobacz także

Nasze propozycje