Poprzedni artykuł: Ola Ciupa zmieniła fryzurę! Wygląda jak... Małgorzata Rozenek-Majdan Następny artykuł: Wystarczy złotówka i po miesiącu włosy są dłuższe o kilka centymetrów!...

To cięcie wywołuje dreszcze na skórze. Ale efekt końcowy jest niezwykły

Fryzury, , tagi: cienkie włosy
Zwykle wszelkiego rodzaju wideo z procesem zmiany fryzury budzą w nas podziw. Tym razem jednak przeszły nas ciarki...

Sarai Speer prezentuje dość bolesną w naszym odczuciu metodę strzyżenia. Jednak, jak sama pisze, to idealny sposób na to, aby nadać włosom pożądanej objętości

Cięcie na objętość włosów

Sarai Speer pracuje w Kansas (Stany Zjednoczone). Na swoim Instagramie opublikowała jakiś czas temu filmik, na którym pokazuje jak za pomocą nieskomplikowanej, aczkolwiek nieco dziwnej techniki, można uzyskać objętość na włosach.

Zobacz także: Kiedy fryzjer zobaczył jej włosy, odmówił strzyżenia. Miał rację?

Umyte i odsączone z wody włosy dzieli się na pasma. Następnie każde z nich należy skręcić na palcu, wyciągnąć do góry i energicznymi ruchami przeciągać ostrzami nożyczek w dół. Cały proces wygląda tak, jakby stylistka niszczyła kosmyki, a nie tworzyła nową fryzurę.

Tę przedziwną technikę strzyżenia Speer nazwała "Whoville Christmas Tree", co jest nam nawet dość trudno przetłumaczyć na język polski. W opisie do wideo, stylistka napisała, że taką metodę warto stosować szczególnie w przypadku kobiet, które mają naturalnie grube i gęste włosy. Obcinanie ich w ten sposób pomoże wyeliminować puszenie się kosmyków oraz znacznie ułatwi poranne układanie fryzury

Brak rozdwojonych końcówek, brak widocznych zniszczeń. Wykonuję takie cięcia u większości moich długowłosych klientek i każda z nich zawsze wychodzi zadowolona - powiedziała w rozmowie z Allure.com Sarai Speer.

Stworzone za pomocą tego cięcia warstwy na całej długości i na każdym piętrze włosów dokładnie przenikają się między sobą. To prawie tak, jakbyśmy chciały wykonać płynne przejście ombre, tyle że w tym wypadku wykorzystujemy nożyczki, a nie pędzel. 

Włosy dzięki takiemu cięciu stają się o wiele lżejsze i delikatniejsze w dotyku - dodaje Speer.

Nawet jeśli na początku miałyśmy jakiekolwiek obawy związane z efektem końcowym, wystarczy spojrzeć na inne prace tej stylistki fryzur. Są wręcz bezbłędne!

Zdjęcie główne:Screen z Instagram.com/saraihairwizard

Marzą ci się długie i gęste włosy? Zacznij stosować te produkty:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2019, 23:27

Zobacz także

Nasze propozycje