Poprzedni artykuł: Nawilża i odżywia nawet najbardziej suche włosy. Pachnie kokosem, ale... Następny artykuł: Robert Lewandowski znowu zmienił kolor włosów! Jaki wybrał tym razem?

Modny projektant kazał wygolić logo... na głowie modela. O tej "fryzurze" mówią wszyscy

Fryzury, , tagi: pokaz mody, Adidas
Trzy paski Adidasa znów są modne? Przynajmniej w Rosji, która nigdy nie wyleczyła się z miłości do dresów tej marki. Takiego hołdu dla logo jeszcze jednak nie widzieliśmy...

Rosyjski projektant i fotograf Gosha Rubchinskiy uchodzi za kultowego, a lansowany przez niego powrót do sowieckiej estetyki mocno namieszał w modzie luksusowej. Jednak zaprezentowana przez niego męska kolekcja na jesień-zimę 2018 wzbudziła pewne kontrowersje. Nie tyle za sprawą samych ubrań, co fryzury pewnego modela. 

Logo Adidas na głowie

Rosyjski projektant postanowił pokazać najnowszą kolekcję w ojczyźnie. Padło na dość zaskakujące miejsce - Centrum Prezydenckie Borysa Jelcyna w Jekaterynburgu. Podczas pokazu zaskakiwał nie tylko młody wiek ubranych w dresowe szelesty modeli...

Zobacz także: Najmodniejsza fryzura lat 90. powraca! Wystylizowanie jej zajmie ci dosłownie 5 minut :)

Jeden z nich szedł po wybiegu z ogoloną głową. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby tuż nad czołem nie pozostawiono trzech pasków włosów, układających się w kultowe logo Adidas. Ten sam chłopiec (i jego fryzura) pojawiają się w sesji promującej kolekcję. Tu model ubrany jest w bluzę z napisem "Россия" (z ros. "Rosja" - przyp. red.) i charakterystycznymi potrójnymi lampasami.

Dlaczego w ogóle rozgorzała dyskusja na temat tej dość zaskakującej fryzury? Zagraniczne serwisy modowe piszą o ślepym przywiązaniu do marki czy o kulcie Adidasa, który powraca po latach razem z modą z lat 90. Dzięki markom takim jak Balenciaga czy Gosha Rubchinskiy noszenie dresów na co dzieńznów staje się trendy. Projektant współpracuje z marką Adidas od 2017 r., a goląc głowę modela, chciał pokazać, jak ważna jest dla niego historia znaczka z trzema paskami.

Początki logo Adidas sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Słynne trzy paski pojawiły się na ubraniach uszytych specjalnie dla zespołu radzieckiego, który startował w Olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku. Związek Radziecki był niewątpliwie liderem tabeli wyników. Pierwszoplanową postacią tych igrzysk był gimnastyk Aleksandr Ditiatin, który zdobył osiem medali, w tym trzy złote, cztery srebrne i jeden brązowy. Od tamtej pory Rosjanie darzą markę ogromnym sentymentem. W dużej mierze dzięki właśnie tamtym dresom, niemiecki gigant stał się tak popularny. Przez całe lata 90. rosyjski styl uliczny opierał się właśnie na logo Adidas, czego echa obserwowaliśmy także nad Wisłą.

Zobacz także: Dorastałyście w latach 90-tych? Pokochacie te kosmetyki

Zdjęcie główne: Instagram.com/wonderzine_mag

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 15:53

Zobacz także

Nasze propozycje