Poprzedni artykuł: Trend w stylu Tiger Eye podbija Instagram. I wcale nie chodzi o makija... Następny artykuł: Konkurs: wygraj 1 z 50 szczotek Michel Mercier!

Masz cienkie i rzadkie włosy? Te fryzury nadadzą im optycznie objętości

Cienkie, rzadkie i łamliwe włosy to niestety zmora wielu kobiet. Styliści fryzur mają na szczęście kilka rozwiązań, które szybko potrafią nadać fryzurze objętości i charakteru.

Geny, geny, geny i... jeszcze raz geny. To one stoją na drodze do posiadania pięknych i długich kosmyków. A same dodatkowo pogarszamy sytuację wymyślnymi stylizacjami - używamy prostownicy na zmianę z lokówką, suszymy włosy najgorętszym nawiewem, a przede wszystkim katujemy włosy licznymi dekoloryzacjami. W efekcie ich kondycja znacznie się pogarsza, przez co tracą naturalny blask i wyglądają po prostu jak siano.

Koloryzacja i cięcie cienkich włosów

Rozdwajające się końcówki oraz puszenie można jednak łatwo naprawić. Odpowiednie cięcie i kolor potrafią uratować sytuację i nadać fryzurze objętości. My, kobiety, obawiamy się jednak często, że cieniowanie włosów sprawi, że skóra głowy będzie za bardzo widoczna. Owszem, może tak się stać, jeżeli nożyczkami operuje niedoświadczona osoba.

Poza tym zwróć uwagę na to, że cienkie włosy dużo lepiej wyglądają i układają się wtedy, gdy są krótko ścięte. Najczęściej wybieranymi fryzurami są te o maksymalnej długości do ramion i krótsze - nawet w stylu pixie. Nie zapomnij również o farbowaniu. Zbyt ciemny lub zbyt jasny kolor tylko uwydatni strukturę włosów, a my nie będziemy przez to zadowolone z efektu. Lepiej będzie, jeśli zastosujesz naturalną grę świateł. Chodzi o wprowadzenie refleksów, które optycznie nadadzą kosmykom objętości. 

Stylizacja cienkich włosów

Pielęgnacja cienkich włosów jest niezwykle istotna. Im mniej produktów, tym lepiej. Stylizatory mogą obciążać cienkie włosy, jeśli używasz ich za dużo. Powinnaś zrezygnować z wosków, gum, a także żelu. Często tworzą na powierzchni włosa skorupę, która nie oddycha i dodatkowo przetłuszcza kosmyki. 

Raz na zawsze zapomnij o tapirowaniu włosów... Uszkadzasz je w ten sposób i sprawiasz, że stają się jeszcze bardziej kruche i łamliwe. Używaj produktów, które odbijają włosy od nasady, ale nie sklejają. Często znajdziesz takie kosmetyki w formie pianki lub też pudru. Nie zniechęcaj się po pierwszym razie, jeśli coś Ci nie wyjdzie. W obu przypadkach uzyskasz odpowiedni efekt tylko za pomocą praktyki.

A w naszej galerii znajdziesz najczęściej wybierane fryzury dla cienkich włosów :).

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 16:07

Zobacz także

Nasze propozycje