Poprzedni artykuł: Doda mocno zaszalała z fryzurą! Nowy kolor, grzywka... Następny artykuł: Nudzą cię długie włosy? Mamy 12 pomysłów jak je upiąć, by zmienić swój...

8 fryzur dla dziewczyn o owalnej twarzy

Fryzury, , tagi: fryzura do twarzy
Zamiast narzekać na odrobinę wysokie czoło oraz wydłużony podbródek, dobierzcie odpowiednią fryzurę, która podkreśli wasze atuty.

Wszyscy styliści fryzur starają się tak obcinać kosmyki, aby efekt końcowy nadawał innym typom twarzy właśnie owalny kształt. Ten ideał ma jeszcze jedną, ale bardzo ważną zaletę. Do owalnej twarzy pasują niemal wszystkie fryzury. Ale są oczywiście takie, które dodatkowo wyszczuplą buzię. 

Najbardziej spektakularnie będziesz prezentować się w grzywce – długiej i prostej. Dzięki niej w całości zakryjesz czoło i wyrównasz proporcje twarzy. Reszta to kwestia odpowiedniego dopasowania. Owalny kształt podkreślą luźno opadające na ramiona fale. Postaw na mocne cieniowanie, szczególnie w okolicy kości policzkowych. Dzięki temu je uwydatnisz. Jeśli masz ochotę na bardziej spektakularną metamorfozę, zdecyduj się na dynamiczne cięcie w stylu pixie lub loba.

Niekorzystnie możesz prezentować się jedynie we fryzurze, kiedy twoje włosy są zbyt długie oraz masz przedziałek na środku bez grzywki. Odradzamy również bardzo krótkiego boba bez grzywki.

W naszej galerii znajdziesz propozycje fryzur dla twarzy owalnej. Może zdecydujesz się na jedną z nich?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 marca 2019, 19:31

Zobacz także

Nasze propozycje