Poprzedni artykuł: TYLKO U NAS! Anwen, czyli najsłynniejsza włosomaniaczka w Polsce zdrad... Następny artykuł: Dove Pure Care Dry Oil - nawilżenie + do 5 razy bardziej jedwabiste wł...

Nosisz mocno związanego koka? Uważaj! I koniecznie przeczytaj historię tej baletnicy...

Okazuje się, że niewinny kucyk lub kok mogą nieodwracalnie zniszczyć nasze włosy! Nie wierzycie? Była baletnica Diva Hollands opowiedziała, co jej się przydarzyło. Aż trudno uwierzyć...

Diva, dzieląc się swoją historią, ma nadzieję pomóc kobietom, które nadal ukrywają się z powodu łysienia.

Jeśli chodzi o wypadanie włosów u kobiet sądzę, że naprawdę jest to temat tabu. To dlatego dzielę się moją historią. Są kobiety, które są w tej samej sytuacji, co ja. To może się zdarzyć każdemu i nie ma się czego wstydzić - powiedziała w rozmowie z dailymail.com Diva Hollands.

Balet zmienił jej życie

Kiedy skończyła 3 lata, zaczęła chodzić na zajęcia z baletu do Royal Ballet School. Za każdym razem musiała mieć perfekcyjne ułożonego koka. Niestety lata zbyt mocnego wiązania sprawiły, że z upływem czasu wypadało jej coraz więcej włosów. Wreszcie przy obu skroniach zaczęły tworzyć się głębokie zakola. Rówieśnicy wyśmiewali się i szydzili z Hollands.

Pamiętam dokładnie słowa jednego chłopca. Powiedział do mnie, że mam czoło wielkości boiska piłkarskiego – wyznała Diva.

Łysienie u kobiet

Problem łysienia u Divy był dość poważny, bo linia włosów stała się wyraźnie zniekształcona. Trudno było jej odzyskać wiarę w siebie. Z baletem skończyła na dobre dopiero przed 18. urodzinami. Kiedy poznała obecnego partnera, przez pół roku ukrywała przed nim swój problem.

Po urodzeniu pierwszego dziecka, włosy zaczęły jeszcze bardziej wypadać. To był moment, w którym Hollands zdecydowała się na przeszczepienie włosów. To całkowicie zniwelowało skutki ciasnego wiązania koka. Zabieg polega na usunięciu cienkiego paska skóry z włosami z tyłu głowy i przeszczepieniu go w obszar, gdzie występuje łysienie.

Po zaledwie kilku tygodniach mogłam zobaczyć, jak włosy zaczynają powoli odrastać. Z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej. To całkowicie zmieniło moje. Nie mogłabym być bardziej zadowolona z tego, jak moje włosy teraz wyglądają – dodała Hollands.

Dzisiaj Diva Hollands ma 22 lata, jest mamą dwójki dzieci (syna Hendrixa oraz córki Alabamy) i wreszcie przestała się wstydzić.

Flash no filtaaaa ✨✨✨

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Diva Hollands (@divahollands)

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:18

Zobacz także

Nasze propozycje