Poprzedni artykuł: Szampon koloryzujący – jak działa i czy niszczy włosy? Następny artykuł: Karolina Gilon już tak nie wygląda! Modelka zdecydowała się na ryzykow...

Hit Instagrama na wypadanie włosów - He Shou Wu działa cuda?

Fryzury,
,
, tagi: wypadanie włosów, instagram
Sposób na wypadanie włosów z użyciem chińskich ziół? He shou wu to nie tylko moda. Korzeń fo-ti obowiązuje w chińskiej medycynie od lat.

Pozostające na szczotce włosy po ich czesaniu powodują frustrację u dużej części z nas. Niektóre osoby szukają porad u trychologa, inne sięgają po drogeryjne lub apteczne produkty. Na Instagramie i YouTube pojawiają się również triki od influencerek, które w zależności od rodzaju włosów okazują się bardziej lub mniej skuteczne. Metoda z użyciem chińskich ziół jest dla wielu wsparciem, kiedy nieznana jest przyczyna wypadania włosów.

Zobacz także:Najlepsze kosmetyki na wypadanie włosów

He Shou Wu na wypadanie włosów

Zioła He Shou Wu to inaczej fo-ti, rdzest wielokwiatowy lub „czarne włosy pana Ho”. Chińskie ziele zyskało tę nazwę dzięki opowieści o mężczyźnie, który stracił wszystkie włosy i przez lata nie mógł począć dziecka. Spacerując pewnego dnia, pan Ho napotkał dziwną roślinę, po spożyciu której jego głowa pokryła się włosami. To dzięki niej doczekał się również potomków. He Shou Wu przypisuje się więc właściwości odbudowujące naturalny pigment włosów, hamujące procesy starzenia, zapobiegające łamliwości włosów i ich wypadaniu. Używany jest nie tylko samodzielnie, ale również jako składnik szamponów do włosów, czy wcierek – w tym znanej już wcierki Andrea.

Korzeń bogaty jest w związki bioaktywne, w tym lektynę, alkaloidy, taniny i stilbeny. Tradycyjnie stosowany jest jako środek tonizujący. Używa się go na organizm zewnętrznie i wewnętrznie w zależności od postaci Ho Shou Wu. Może on przybrać suszoną lub prażoną formę. Najczęściej przybiera formę tabletek, proszku lub kropel. Może być też przygotowywany w naturalnej formie ciętych, ciemnych korzeni.

W zależności od formy, można wzbogacać nim napoje. Zaleca się również mieszanie rdzestu w proszku z wodą i stosowanie go nawet dwa razy dziennie. W postaci kropel można dodawać go do herbaty, jak również masować skórę głowy. W zależności od produktu, warto kierować się wskazówkami widniejącymi na opakowaniu.

Zobacz także:Kultowa wcierka na porost włosów z Japonii

Może zainteresują cię wcierki do włosów

He Shou Wu nie jest dla wszystkich

Podobnie jak inne suplementy lub zioła, korzeń He Shou Wu nie jest przeznaczony dla wszystkich. Nie powinny stosować go kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Omijać powinny go również osoby z kamieniami nerkowymi, nadkwaśnością żołądka, przyjmujące leki, czy po zabiegach medycznych. Oprócz zastosowania na włosy, rdzest wielokwiatowy posiada również właściwości lecznicze. Reguluje poziom cholesterolu, wpływa na pracę nerek i wątroby, ale też nawadnianie jelit, spowalnia degenerację gruczołów hormonalnych i poprawia kondycję serca oraz naczyń krwionośnych.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 12:56

Nasze propozycje