Poprzedni artykuł: Retrofryzura z lat 70. wraca! Jest zadziorna i bardzo kobieca Następny artykuł: Słynna diva się zaniedbała... Paparazzi przyłapali ją ze sporym odrost...

Ten błąd z fioletowym szamponem popełnia każda blondynka...

Fryzury, , tagi: platynowy blond, Lady Gaga
Patti Song, słynna fryzjerka Lady Gagi, podzieliła się swoimi najlepszymi wskazówkami dla platynowych blondynek.

Lady Gaga to bez wątpienia jedna z najbardziej barwnych postaci muzycznej części show-biznesu. O perukach wie chyba wszystko - w całej karierze wokalnej miała ich tyle, że spokojnie mogłybyśmy ją okrzyknąć królową peruk. I mimo że ostatnio zdecydowała się tymczasowo pofarbować swoje naturalne włosy na niebiesko, szybko wróciła do ukochanej platyny.

Pomimo tego, że często poddaje pasma procesowi rozjaśniania i stylizacji, one nadal wyglądają zdrowo. W niedawnym wywiadzie dla Refinery29, jej fryzjerka, Patti Song, podzieliła się trikami na uzyskanie perfekcyjnej platyny. Tym razem zdradza, jakie błędy najczęściej popełniamy, aby ten kolor utrzymać. 

Jak dbać o platynowy blond?

Jeżeli włosy są dobrze rozjaśnione, ich pielęgnacja nie jest tak wymagająca, jak mogłoby się wydawać. Patti Song ujawniła, w jaki sposób osiąga wspaniały, lodowaty kolor włosów Gagi.

Używam metody nazywanej "wybielaniem dziewiczym", co oznacza, że zamiast rozjaśniać pasmo po paśmie, nakładam preparat na całe włosy, zaczynając od końcówek i przechodząc coraz wyżej. To jest podstawowa wiedza na temat farbowania włosów i też najlepszy sposób na uniknięcie niechcianych pasemek lub nierównego koloru. Powodem tego jest fakt, że im bliżej skóry nałożysz rozjaśniacz, tym szybciej proces farbowania trzeba będzie zakończyć ze względu na ciepło, które wytwarza ten produkt - tłumaczy Patti Song.

Jeśli chodzi o natomiast o pielęgnację po zabiegu, Song wyjaśniła, że przy platynowym blondzie nigdy nie należy umawiać kolejnej wizyty w odstępie pięciu tygodni. Może to sprawić, że włosy nie będą mogły prawidłowo zespolić się z barwnikiem, co spowoduje szybkie powstanie ciemnych odrostów i żółtych pasemek. Kolejna platynowa rada Patti Song, dotyczy mycia włosów fioletowym szamponem. Nie wolno od razu pienić purpurowego szamponu, bo to tylko oczyszcza włosy, zamiast je tonizować.

Sztuką jest wycisnąć fioletowy produkt bezpośrednio na włosy i pozwolić mu na nich osiąść. Bardzo polecam również pójście do profesjonalisty, który dzięki doświadczeniu zadba o każdy platynowy blond. Jeśli zdecydujesz się porozmawiać z fryzjerem przed właściwą wizytą, nie przejmuj się, jeżeli nie przygotujesz sobie odpowiedniego zestawu pytań. Są dwie rzeczy, które zawsze powinnaś mieć z tyłu głowy - zapytaj jak długo zajmie proces rozjaśniania oraz jak wiele osób z twoim kolorem włosów dany fryzjer zamienił na platynowy blond i czy klientki były zadowolone - podpowiada fryzjerka.

W tym samym wywiadzie fryzjerka wyjawiła również, jak wyglądała jej przygoda z włosami Lady Gagi na samym początku jej kariery. Aż trudno uwierzyć w to, z czym musiała się zmagać! Drogi Patti Song i Lady Gagi przecięły się po raz pierwszy w 2009 roku. Wokalistka miała wówczas łamliwe oraz wypadające włosy. Były bardzo osłabione farbowaniem i stylizowaniem. Zanim więc zaczęły pracować nad konkretnym kolorem i fryzurą, trzeba było wyprowadzić pasma gwiazdy na prostą.

Rozjaśniałam jej włosy co trzy tygodnie i czekałam aż urosną tak długie, że będę mogła zrobić z nich boba. Wtedy zaczęła nosić peruki. Aby naprawić ubytki, dołączyliśmy około dziesięciu pojedynczych doczepów na jeden centymetr zniszczonego fragmentu włosów - wyjawiła Patti Song.

Mamy nadzieję, że teraz wszystkie wątpliwości dotyczące platynowego blondu zostały rozwiane :).

Zdjęcie główne: Instagram.com/ladygaga

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 20:43

Zobacz także

Nasze propozycje