Poprzedni artykuł: Pielęgnacja włosów zimą - 5 najczęściej popełnianych błędów Następny artykuł: Sylwestrowe fryzury, które wytrzymają zabawę do białego rana

Nie wiesz, w jakiej długości włosów będziesz dobrze wyglądała? Sprawdź prosty trik

Zapewne każda z Was choć raz w życiu zastanawiała się, czy będą jej pasowały krótkie włosy, szczególnie jeżeli całe życie nosicie bardzo długie. Znamy proste rozwiązanie.

Wiele kobiet boi się rozstania ze swoimi długimi włosami. Wszystkim wahajacym się nad zmianą długości włosów z pomocą przychodzi John Frieda, znany angielski stylista oraz założyciel własnej marki produktów, które są dostępne także w Polsce.

Otóż twierdzi, że to czy możemy sobie pozwolić na skrócenie włosów pozwoli nam ocenić... linijka i ołówek! Tak, dobrze widzicie. Wystarczy je odpowiednio ułożyć i odpowiedź sama do nas przyjdzie.

O co konkretnie chodzi?

Skupcie się na jednej połowie twarzy. Kiedy już macie te dwa przyrządy, ołówek (powinien być długi) przyłóżcie pod brodą. Z kolei linijkę ustawcie pionowo tak, aby jej początek dotykał zakończenia płatka ucha. Linie tworzone przez ołówek i linijkę powinny się przeciąć pod kątem prostym. Teraz należy odczytać, czy końcówka ołówka wskazuje na linijce mniej, czy więcej niż 6 cm. Jeżeli jest to więcej, to powinnyście zrezygnować z diametralnego cięcia. Jeżeli jednak mniej, to warto postawić na zmiany.

To jak, która z Was planuje wizytę w salonie fryzjerskim? :)

Zobaczcie także:  Blunt bob to najmodniejsze cięcie nadchodzącego sezonu!

Foto: Pinterest.com/pin/187603140707561414/
        Pinterest.com/pin/156640893268094298/

Zapisz

Oto szampony do włosów polecane w KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 09:59

Zobacz także

Nasze propozycje