Poprzedni artykuł: Peeling cukrowy skóry głowy – 6 powodów, dla których warto Następny artykuł: Kérastase Résistance Thérapiste - do bardzo zniszczonych włosów

6 prostych sposobów na optyczne zagęszczenie włosów

Oto 6 superprostych i superskutecznych sposobów na optyczne dodanie włosom wymarzonej objętości i gęstości! Znałaś je wszystkie?

6 sposobów na optyczne zagęszczenie włosów:

jak dodać gęstości

Dociążenie końcówek

To, co odejmuje włosom optycznie gęstości, to cienkie, przesuszone końcówki. Z gęstymi włosami nieodmiennie kojarzy się ciężki dół włosów. Odpowiednie nawilżenie włosów na całej długości, a także zabezpieczenie samych końcówek preparatami takimi jak np. jedwab w płynie czy serum z witaminą A i E, doda włosom ciężkości, blasku i zdecydowanie poprawi ich wygląd.

Używanie kosmetyków do objętości

Sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy chcemy odbić włosy od nasady. Możemy wybierać między piankami (nakładamy je po umyciu, przed suszeniem włosów) i pudrami, które wmasowujemy w suche włosy lub suchymi szamponami (stosujemy je tak samo, jak pudry - na suchą skórę głowy). Włosy, którym chcemy dodać objętości, najlepiej suszyć głową w dół ciepłym powietrzem, a gdy są już suche, zmienić na kilka sekund nawiew na chłodny. Zimne powietrze utrwali objętość uzyskaną poprzez suszenie.

Związywanie włosów po myciu

Gdy włosy są już praktycznie suche, a my mamy trochę czasu, możemy związać je w koczek na czubku głowy. Po 2-3 godzinach, po rozpuszczeniu włosów, uzyskamy piękne i naturalne uniesienie u nasady oraz grube fale na długości. Oczywiście fryzurę trzeba utrwalić lakierem (najlepiej dodającym objętości:)). Włosy można również związać w koczek lub kilka koczków - ślimaczków na całą noc.

Wydobywanie naturalnego skrętu

Uzyskane przez popularną metodę ręcznikowania (ploppingu). Włosy w odpowiedni sposób obwiązane bawełnianym ręcznikiem lub po prostu t-shirtem, odwdzięczą się przepięknymi, bardzo naturalnymi lokami. W przypadku włosów naturalnie kręconych ta metoda podkreśli i zdefiniuje skręt, w przypadku włosów prostych/delikatnie falowanych, pomoże wydobyć naturalny skręt. Fale po ploppingu są pełne objętości, lekkości, puszystości, a włosy optycznie bardzo zwiększają swoją gęstość.

Unikanie cieniowania włosów

A na pewno nie mocno. Cieniowanie włosów to przywilej zarezerwowany dla posiadaczek gęstych włosów, w które odpowiednio wykonane cieniowanie może tchnąć życie. Jednak cienkie i niezbyt gęste włosy jedynie stracą na takiej metodzie strzyżenia. Rzadkim włosom sprzyja jedna długość i brak grzywki.

Tapirowanie włosów

Nie jesteśmy zwolenniczkami tej metody, ale jest to jeden z najprostszych sposobów na dodanie włosom bardzo dużej objętości u nasady. Tapirowanie wykonane odpowiednią szczotką zapobiegnie niszczeniu włosów i tworzeniu się kołtunów. Delikatne tapirowanie można połączyć z użyciem pudru dodającego objętości - co wzmocni efekt końcowy.

Sprawdź również: sposoby na nadanie włosom objętości u nasady i hit lata - kolorowe włosy

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 15:06

Zobacz także

Nasze propozycje