Poprzedni artykuł: Paris Hilton już nie jest blondynką! Gwiazda jest nie do poznania... Następny artykuł: Włosy na wysoki połysk! Wystarczy, że dodasz TO do maski lub odżywki :...

Po tej pieprzowej wcierce włosy rosną dwa razy szybciej!

Fryzury, , tagi: porost włosów
Włosy rosną średnio 15 cm na rok. Znana z pielęgnacyjnych eksperymentów Farah Dhukai znalazła sposób, aby podwoić ten efekt. Jak?

Efekty stosowania tej magicznej wcierki to oczywiście indywidualna sprawa. Biorąc jednak pod uwagę, że włosy Fahry w ciągu roku stają się dłuższe o 30 cm, warto spróbować. Nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać. A to w dodatku za niewielką cenę. Produkty, z których należy przygotować wcierkę, są wręcz na wyciągnięcie ręki. Każda z nas na pewno ma je w swojej kuchni. 

Pieprzowa wcierka na porost włosów

Wszystko czego potrzebujesz to olej kokosowy lub jakikolwiek inny, którego zapach Ci odpowiada. Jeśli zdecydujesz się na użycie oleju kokosowego, musisz go delikatnie ocieplić, aby jego konsystencja zmieniła się w płynną. Przygotuj sobie jeszcze pieprz cayenne oraz słoik z wieczkiem - najlepiej półlitrowy. 

  1. Wypełnij słoik do połowy olejem kokosowym.
  2. Wsyp dwie kopiaste łyżkie pieprzu cayenne.
  3. Wymieszaj dokładnie i odstaw na tydzień w ciemne miejsce, gdzie nie zrobi się za szybko zbyt ciepło. 
  4. Po tygodniu przecedź mieszaninę przez sitko z drobnymi oczkami.
  5. Czerwony płyn przelej do butelki z wygodnym dziubkiem, który umożliwi ci wylewanie wcierki na dłoń.

Wcierka zawiera spore ilości kapsaicyny ze względu na pieprz cayenne. Możesz zatem (ale nie musisz) odczuwać delikatnie pieczenie. Pamiętaj o tym, aby aplikować preparat wyłącznie na skórę głowy. Wykonaj delikatny masaż i upewnij się, że go dokładnie rozprowadziłaś. 

Teraz możesz związać włosy i położyć się spać. Rano po przebudzeniu od razu umyj dokładnie włosy szamponem. Farah rekomenduje używanie tej wcierki co najmniej raz w tygodniu. Uważaj, aby preparat nie dostał się do oczu. W razie gdybyś jednak niechcący przetarła dłonią tę okolicę, natychmiast przemyj ją dużą ilością zimnej wody. 

Dlaczego pieprzowa wcierka działa?

Głównym powodem, dla którego wcierka działa, jest pieprz cayenne. Ponieważ zawiera kapsaicynę, stymuluje porost włosów. Na wideo, które opublikowała Farah widać, że wcierkę wsmarowuje również na linii włosów przy czole. Robi to właśnie po to, aby przyspieszyć wzrost baby hair. W opisie filmiku możemy rónwież przeczytać, że kapsaicyna zwiększa również objętość włosów, a także naturalnie je pogrubia. 

Przetestujecie wcierkę Fahry Dhukai? :) My na pewno!

Zdjęcie główne: Instagram

Przetestuj inne kosmetyki rozgrzewające z pieprzem:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 06:04

Zobacz także

Nasze propozycje