Poprzedni artykuł: Fryzura bob w nowej wersji - power bob to cięcie w stylu girl boss ide... Następny artykuł: Marietta z „Hotel Paradise” już nie jest brunetką! Ale zmiana

Jak obciąć włosy? Oto metoda z kitką na ekspresowe podcinanie w domu

Fryzury,
,
, tagi: Fryzury
Jak obciąć włosy w domu? Metoda na kitkę pozwala na uniknięcie nierówności i utratę niechcianych, suchych końców w 10 minut.

Istnieją sytuacje, kiedy nie mamy możliwości wybrać się do fryzjera, bo uniemożliwia nam to brak czasu lubi jak np. w przypadku pandemii koronawirusa, sytuacja. Włosy, a zwłaszcza końce obciąć można jednak w domowych warunkach, bez obaw o to, że wraz z finalnym efektem konieczna będzie interwencja specjalisty. Dzięki metodzie z kucykiem pozbędziemy się przesuszonych końców, dzięki czemu zadbamy o kondycję włosów i zlikwidujemy rozdwojone końce. 

Zobacz także: Metoda na obcięcie włosów w domu na dwa kucyki

Zanim obetniesz włosy w domu

Żeby rozpocząć obcinanie włosów w domu musisz najpierw zastanowić się, którą z metod wybierasz - na mokro, czy na sucho? Różnica pomiędzy nimi polega głównie na tym, czy chcesz, żeby były one obcięte na równo lub delikatnie pocieniowane, czy też jesteś posiadaczką kręconych lub falowanych włosów. W przypadku drugiej opcji, lepiej wybrać metodę na sucho. Reszta zależna jest głównie od twoich preferencji. 

Nie zaczynaj obcinania włosów bez pewności, że posiadasz odpowiednie nożyczki. Te fryzjerskie są ostrzejsze i bardziej precyzyjnie przecinają włosy, nie szarpiąc ich i nie rozrywając. Nieodpowiedni sprzęt może spowodować, że włosy w niektórych miejscach będą uszkodzone mechanicznie. Ich kosz waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych, jednak nie jest to duży wydatek. Takie nożyce są lepiej wyprofilowane, dzięki czemu łatwiej będzie ci się pracowało nad nową fryzurą. Do obcięcia włosów w domu przygotuj sobie również lusterko oraz klamrę i gumki do włosów. 

Zobacz także: Podcinanie końcówek Split Enderem w domu - czy warto?

Jak obciąć włosy w domu?

Metoda na kucyka jest jedną z najbardziej popularnych wśród osób, które zastanawiają się, jak obciąć włosy w domu. Zaletą jej wyboru jest czas trwania samego cięcia. W 10 minut możemy skrócić włosy o dowolną, wybraną przez nas długość. Jak to zrobić?

  1. Umyj włosy jak zwykle, a następnie usuń z nich nadmiar wody - możesz odsączyć ją przy użyciu ręcznika. Przy wyborze metody cięcia na sucho ten etap należy pominąć.
  2. Dokładnie rozczesz wszystkie pasma i zbierz je w kitkę na czubku swojej głowy. Zrób to dokładnie, by uniknąć nierówności. Zrób to dokładnie nad czołem na samym środku linii włosów. Przy metodzie na sucho, do wygładzenia powierzchni włosów możesz użyć prostownicy (jeśli nie posiadasz kręconych włosów).
  3. Posiadając kucyk, umieść drugą gumkę na takiej długości, na jakiej chcesz obciąć swoje włosy. Jeśli są one naprawdę długie, możesz podzielić kucyk na trzy części, przy czym obcinać będziesz ostatnią.
  4. Zetknij włosy tuż nad ostatnią gumką umieszczoną na kucyku.
  5. Jeśli chcesz dodatkowo lekko pocieniować końce i pozbyć się rozdwojonych końcówek, swój kucyk podziel na trzy części i używając nożyczek postrzęp ich końce.

Jak obciąć włosy w domu możesz zobaczyć również na poniższym filmiku.

Jak obciąć włosy w domu na prosto?

Jeśli nie chcesz cieniowania włosów i zwykle obcinasz je na prosto, możesz wykorzystać inną metodę na kucyk. Żeby ją wykonać:

  1. Dokładnie rozczesz włosy lub wyprostuj je, by uzyskały gładką powierzchnię. 
  2. Zrób przedziałek z tyłu głowy i rozdziel włosy na dwie strony, przerzucając je przez ramiona do przodu.
  3. Złap leżące po obu stronach pasma i zwiąż je tuż nad brodą w ciasny kucyk.
  4. Gumkę przesuń w miejsce, które wyznaczy ilość włosów do obcięcia. Jeśli są one naprawdę długie, do wyznaczenia linii użyj drugiej gumki. 
  5. Obetnij włosy tuż nad gumką, a następnie rozpuść.

Sprawdź, jak zrobić to w praktyce na poniższym wideo.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 08:42

Nasze propozycje