Poprzedni artykuł: Najlepsze kosmetyki do podkreślania loków Następny artykuł: Botoks na włosy - co powinnaś o nim wiedzieć?

Jak okiełznać puszące się włosy?

Stosowane kosmetyki, metody stylizacji, a nawet szczotka, której używamy do rozczesywania – choć czasem wolałybyśmy, żeby tak nie było, stan włosów jest wypadkową wszystkich naszych przyzwyczajeń. Innymi słowy, jeśli chcemy uporać się z jakimkolwiek problemem, nie pomoże sama wizyta u fryzjera, ani nawet jedna najlepsza odżywka.

Jak zwyciężyć z elektryzowaniem się włosów? Najlepszy sposób na puszące się włosy to wyeliminowanie wszystkich czynników, które nasilają problem. Koniec z wycieraniem włosów ręcznikiem, nieodpowiedzialnym stosowaniem suszarek i prostownic i odkładaniem wizyty u fryzjera na wieczne nigdy – tego lata zamierzamy olśniewać idealną, gładką fryzurą. Tylko jak to zrobić? Poznajcie kilka porad, które stopniowo przybliżą was do celu.

Czytaj też:  Top lista 7 najbardziej stylowych polskich WAGs

Chłodna woda

Myjąc włosy pod prysznicem ustawiasz ciepłą lub chociaż letnią wodę. To normalne, skoro chcesz pozbyć się zanieczyszczeń i nadmiaru sebum ze skóry. Przed wyjściem spod prysznica wypłucz jednak włosy chłodną wodą.

W ten sposób uszczelnisz łuski włosów i zapewnisz fryzurze naturalny blask. Co ważne, nie myj włosów zbyt często – to sprzyja ich przesuszaniu się, a w efekcie i elektryzowaniu. Postaraj się też używać szamponów bez siarczanów, które zapewniają włosom delikatne oczyszczanie bez ich przesuszania.

Odpowiednie produkty do stylizacji

Jeśli stylizujesz włosy za pomocą urządzeń działających w wysokiej temperaturze, koniecznie stosuj odpowiednie produkty do stylizacji. Powinny to być kosmetyki dostosowane do rodzaju włosów, a więc np. balsamy do cienkich włosów i olejki do grubszych i gęstszych włosów. Pamiętaj, że włosy uszkodzone przez prostownicę czy lokówkę zaczynają się elektryzować.

Czytaj też:  Jak przedłużyć kolor farbowanych włosów latem?

Antystatyczna szczotka

Szczotka z mało elastycznym włosiem sprzyja niestety ciągnięciu i łamaniu włosów. Dlatego w rozczesywaniu elektryzujących się włosów sprawdzają się bardziej szczotki z włosiem naturalnym, szczególnie z dzika. Taka antystatyczna szczotka dokładnie rozczesuje, ale nie uszkadza włosów, a do tego masuje skalp i ułatwia rozprowadzanie sebum – najlepszej odżywki wygładzającej kosmyki.

Urządzenia z jonizacją

Chociaż doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że suszarki i prostownice nie ułatwiają uporania się z puszeniem się włosów, czasami po prostu musimy ich użyć. Nie wybierajmy najtańszych urządzeń, bo gorzko tego pożałujemy.

Kupując suszarkę, która jest na pewno bardziej potrzebna od prostownicy, wybierajmy sprzęt profesjonalny z funkcją jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Czytaj też:  Test redakcji: Lucy testuje suszarkę Philips Moisture Protect

Maska nawilżająca

Jednym z powodów puszenia się włosów jest ich silne przesuszenie. Odwodnienie całkowicie wyklucza piękny połysk, jakiego elektryzującym się włosom zawsze brakuje. By temu zaradzić, raz na tydzień zafunduj swojej fryzurze maskę głęboką nawilżającą, która zwykle działa o niebo lepiej od stosowanych przy każdym myciu włosów odżywek.

Regularne podcinanie

Kiedy włosy są w miarę gładkie u nasady i elektryzują się głównie przy końcach, najprawdopodobniej masz rozdwojone końcówki. Aby zminimalizować efekt puszenia się włosów, regularnie je podcinaj, najlepiej co osiem tygodni.

Co ważne, ich wygląd nie poprawi się, jeśli podcinaniu będzie towarzyszyć strzępienie końcówek. Gdy zauważysz, że fryzjer sięga po degażówki, lepiej mu podziękuj, zapłać za usługę i wyjdź.

Czytaj też:  Tego nie rób swoim włosom. Pięć błędów w pielęgnacji i stylizacji włosów

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 16:06

Zobacz także

Nasze propozycje