Poprzedni artykuł: Kristen Stewart ścięła włosy na króciutko! Dobra decyzja? Następny artykuł: Hillary Clinton już tak nie wygląda - nowa fryzura odmłodziła ją o......

Jest sposób, by włosy szybko nie siwiały! (i nie chodzi o unikanie stresu)!

Fryzury, , tagi: Siwe włosy, tricki urodowe
Choć nie skończyłaś jeszcze 30 lat, to już z obawą wypatrujesz pierwszych siwych włosów? Istnieje pewien sposób, by opóźnić moment pojawienia się srebrnych nitek na głowie :)

Siwienie włosów to naturalny proces, który prędzej czy później dotyka każdą z nas. Jednak podczas gdy niektóre kobiety przez długi czas nie muszą o nich myśleć, tak niektóre już po 20-tym roku życia zauważają u siebie pierwsze srebrne nitki. Czy można coś zrobić, by opóźnić ten przykry moment?Okazuje się, że tak!

Wiek, w którym rozpoczyna się siwienie jest w dużej mierze uwarunkowany genetycznie - to prawda. Jednak pewne czynniki przyspieszają pojawienie się pierwszych siwych włosów - należy do nich nadmierny stres, niektóre choroby i... zła dieta. Gdy przyswajamy zbyt mało składników odżywczych i witamin, organizm w pierwszej kolejności przestaje je włosom i paznokciom. Dlaczego? Bo według organizmu włosy i paznokcie nie są kluczowe dla życia. Musi więc zadbać o ważniejsze części ciała.

Jednak ogólnikowa (chociaż słuszna) rada "musisz zdrowo się odżywiać" to za mało. Co konkretnie włączyć do swojej diety, by opóźnić siwienie? Według mieszkańców Dalekiego Wschodu tym składnikiem jest... czarna fasola.

W klasycznej medycynie chińskiej uważa się, że regularne spożywanie czarnej fasoli jest w stanie "przesunąć" moment pojawienia się pierwszych oznak siwienia. Ta roślina strączkowa jest bardzo bogata w błonnik i białko, a także wapń, żelazo, witaminę A i B oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Czarna fasola zawiera też wiele antyoksydacyjnych flawonoidów, pomaga więc opóźniać procesy starzenia.

Brzmi podejrzanie prosto? W działanie czarnej fasoli można wierzyć lub nie, ale faktem jest, że w krajach Dalekiego Wschodu jest bardzo popularna - zarówno kobiety, jak i mężczyźni spożywają ją dla zdrowia i urody. Uważa się, że nie tylko przeciwdziała siwieniu ale dodatkowo przyspiesza porost włosów i poprawia ich ogólną kondycję. Dla nas to wystarczająca rekomendacja, by jeszcze dziś pobiec do sklepu:) Jutro na obiad - sałatka z czarną fasolą!

Co sądzicie o tym sposobie? Wierzycie, że czarna fasola może opóźnić siwienie?

Zobacz też: Masz dość suchych, splątanych włosów? To "cudo" naprawdę im pomoże

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 17:05

Zobacz także

Nasze propozycje