Poprzedni artykuł: Rihanna już nie ma dredów! Jak teraz wygląda? Następny artykuł: Agnieszka Sienkiewicz ścięła włosy i... wygląda fantastycznie :) Zobac...

6 sposobów na kręcone włosy! Nie będą się już puszyć :)

Kręcone włosy albo się kocha, albo nienawidzi. Ja należę do tej pierwszej grupy i wiem, że wystarczy odpowiednia pielęgnacja, która wydobędzie skręt włosów. I zdradzam wam moje "patenty" :)

W dzieciństwie miałam naprawdę piękne kędziory. Ja robiłam się coraz starsza, a włosy rosły razem ze mną. Podcinałam tylko końcówki. Mniej więcej do 3. klasy szkoły podstawowej włosy sięgały mi do pasa. Później regularnie je skracałam.

Szczerze mówiąc nienawidziłam ich – za mysi kolor, za puszące się fale, za to, że odstawały w każdą stronę… Zanim odkryłam, że kręcone włosy to mój atut, minęło trochę czasu, a ja przeżywałam prawdziwe katusze. Miałam wtedy może 14-15 lat.

W końcu nadszedł czas, kiedy ścięłam włosy do łopatek. Okazało się, że one nadal pamiętają te kędziory z dzieciństwa. Zaczęły wywijać się na wszystkie strony. I wiecie co? Znienawidziłam je jeszcze bardziej… Nie potrafiłam sobie z nimi poradzić. Regularnie prostowałam włosy lub wiązałam je w kucyk, koka. Dopiero w wieku 17 lat doceniłam, jaki mam skarb.

Nauczyłam się pielęgnować moje kędziory. Starałam się im dostarczać wszystkiego, czego najbardziej potrzebowały. Miałam jeszcze spore problemy ze stylizacją, ale to też z upływem czasu udało mi się opanować.

Dlatego uważam, że warto docenić to, co dała nam natura i zadbać o loki. Dzisiaj zdradzam sześć moich sprawdzonych sztuczek na idealny skręt włosa :).

Zdjęcie główne: pinterest.com/pin/516858494719429280

Zobacz także: Jakie kosmetyki wybrać do kręconych włosów?

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2020, 13:38

Nasze propozycje