Poprzedni artykuł: Undercut tattoo to najmodniejszy trend włosowy. Odważyłabyś się na tak... Następny artykuł: Basia Kurdej-Szatan zaskoczyła nowym kolorem włosów. Takiej zmiany się...

Rajstopy, balsam i… 8 sprawdzonych sztuczek, żeby nasze włosy świetnie wyglądały z rana

Poranny scenariusz z bad hair day zdarza nam się dość często… Ale poradzenie sobie z bałaganem na głowie jest prostsze niż myślisz. Sprawdziłyśmy, co zadziała na odstające w każdą stronę kosmyki.

Filmy i ukochane seriale utwierdzają nas w przeświadczeniu, że gwiazdy zawsze mają idealne włosy. Nawet po burzliwej nocy budzą się w nietkniętym makijażu oraz nienagannej fryzurze. Niestety – to tylko fikcja, w którą (chcąc nie chcąc) wierzymy. Prawda jest zupełnie inna i nawet największym gwiazdom zdarzają się gorsze dni włosowe.

Najbardziej skuteczne sztuczki na ujarzmienie tego, co dzieje się na naszej głowie, są najmniej oczywiste. A wystarczy poświęcić chwilę przed snem, by zaoszczędzić sporo pracy i nerwów o poranku.

Oprócz wskazówek, które znajdziesz w naszej galerii, pamiętaj również o czterech podstawowych zasadach:

  • Nigdy nie kładź się spać z mokrymi włosami. Dlaczego? Kosmyki stają się wtedy bardziej łamliwe i nietrudno o ich wypadanie.
  • Jeśli używasz regularnie suszarki do włosów, zawsze przełączaj nawiew na zimne powietrze. To powstrzyma puszenie się włosów. Pamiętaj też, aby nie suszyć włosów do końca. Pozwól im naturalnie dojść do siebie.
  • Zawsze wiąż włosy przed pójściem spać – zapobiegniesz wówczas ich wypadaniu.
  • Pamiętaj, że cięcie powinno być dopasowane do rodzaju Twoich włosów. Dzięki temu dużo łatwiej będzie Ci dobrać sposób pielęgnacji.

A teraz zajrzyjcie do naszej galerii - nas najbardziej zelektryzował trick numer 8! A was?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lutego 2019, 18:38

Zobacz także

Nasze propozycje