Poprzedni artykuł: Agnieszka Chylińska zrobiła sobie...dredy! Następny artykuł: Nowa linia kosmetyków do włosów John Frieda przetestowana!

Jak prostować włosy bez prostownicy?

Fryzury,
,
, tagi: prostowanie włosów, proste włosy
Prostowanie włosów bez prostownicy - czy to jest w ogóle możliwe? Domowe sposoby na prostowanie włosów - prostowanie suszarką, laminowanie, skrobia ziemniaczana.

Prostowanie włosów bez prostownicy to rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą mieć proste, ale i zdrowe włosy. Alternatywą z salonu jest keratynowe prostowanie włosów, jednak jest ono dość kosztowne, a efekt utrzymuje się maksymalnie kilka miesięcy. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na proste włosy. Nie będzie to efekt spektakularny, jak po użyciu prostownicy, jednak będą one zdecydowanie bardziej wygładzone.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Wyprostowanie włosów bez prostownicy nie jest łatwym zadaniem. Możemy postawić na prostujący zabieg keratynowy lub prostowanie włosów domowymi sposobami. Naturalne rozwiązania nie sprawią, że włosy będę proste jak drut, lecz zdecydowanie je wygładzą i lekko wyprostują. Ponadto, niektóre z nich mają silne działanie odżywcze i pielęgnacyjne. 

Te zasady pielęgnacji włosów pozwolą Ci uniknąć niechcianego skrętu:

  1. Myj włosy chłodną wodą, aby domknąć ich łuski i wygładzić je.
  2. Nigdy nie susz włosów w zawiniętym ręczniku lub spiętych gumką.
  3. Używaj odżywek i masek nawilżających- przesuszone włosy są bardziej podatne na skręt.
  4. Zainwestuj w suszarkę z jonizacją i chłodnym nawiewem.

Jak wyprostować włosy suszarką?

Na początku na włosy nakładamy preparat do stylizacji lub odżywkę bez spłukiwania. Dociążą one włosy, zamkną łuski włosa i ochronią jego strukturę przed gorącym powietrzem. Włosy naciągamy na prosto na szczotce i suszymy od nasady ku końcom. Koniecznie należy suszyć włosy chłodnym powietrzem, które dodatkowo wygładzi włosy. Nadmuch powietrza nie powinien być zbyt mocny, inaczej włosy będą latać na wszystkie strony i nie wyprostują się. Włosy po suszeniu nie będą idealnie proste, ale zdecydowanie bardziej wygładzone i lśniące.

Jak wyprostować włosy żelatyną?

Za pomocą żelatyny możemy wykonać naturalny zabieg laminowania włosów w domu. Łyżkę żelatyny mieszamy w misce w ciepłą wodą i odrobiną ulubionej odżywki. Taką mieszankę nakładamy na włosy na minimum pół godziny. Następnie płuczemy włosy chłodną wodą i suszymy je. Domowy zabieg laminowania nie będzie tak skuteczny, jak ten w salonie fryzjerskim, lecz włosy będą bardziej proste i niezwykle gładkie.

Zobacz także:Laminowanie rzęs - na czym polega?

Prostowanie włosów naftą kosmetyczną

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na pielęgnację włosów jest stosowanie nafty kosmetycznej. Wystarczy wetrzeć kilka kropel nafty i pozostawić ją na włosach przez kilka godzin, a następnie umyć włosy. Zabieg ten nie tylko odżywi i mocno nabłyszczy włosy, ale sprawi również że będą one zdecydowanie bardziej ujarzmione i prostsze.

Skrobia ziemniaczana do prostowania włosów

Skrobia ziemniaczana działa podobnie do krochmalu, ma właściwości wygładzające i prostujące. Skrobię można dodać do ulubionej odżywki lub maski w proporcjach 1:1. Tego typu maskę nakładamy na włosy na minimum 20 minut, a potem spłukujemy chłodną wodą. Na włosy można również przygotować domową maseczkę, składającą się z łyżki jogurtu, łyżki mąki ziemniaczanej i łyżeczki miodu. Najpierw dokładnie mieszamy składniki, a następnie nakładamy je na włosy, zakładamy czepek i ręcznik i zostawiamy na około godzinę. Następnie włosy myjemy delikatnym szamponem i suszymy.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 09:37

Nasze propozycje