Poprzedni artykuł: Trwała powraca! Już nie będzie symbolem obciachowej fryzury? Następny artykuł: Koniec z matowymi i puszącymi się włosami! Znamy na to trik za... 6 z...

Nie niszczą włosów i są bardzo tanie – te metody rozjaśniania pamiętają jeszcze nasze babcie!

Fryzury, , tagi: rozjaśnianie włosów
Rozjaśnianie włosów w domu od zawsze kojarzyło nam się wyłącznie z wodą utlenioną. Ale metod dekoloryzacji na własną rękę jest znacznie więcej i są też bardziej bezpieczne.

Chyba każda z nas doskonale wie, jak bardzo makijaż potrafi zmienić każdą z nas. Widać to również doskonale po tym, jakie zdjęcia pojawiają się na Instagramie – to miejsce, gdzie króluje make-up insta baddie oraz ostro wyrysowane brwi. Nic dziwnego, że w dobie mocnego, internetowego makijażu coraz częściej poszukujemy czegoś o wiele lżejszego, bardziej naturalnego.

Dlatego to właśnie tej naturalności postanowiłyśmy poświęcić jeden z rozdziałów w naszym trendbooku. To pierwszy taki raport urodowy w Polsce, w którym opisałyśmy najbardziej gorące trendy na 2017 rok. I w tym miejscu wspomnianą naturalność chciałybyśmy również połączyć z kolejnym trendem – Do It Yourself.

Dlaczego?

Rozjaśnianie włosów w domu

W kontekście rozjaśniania włosów domowymi sposobami jest to dla nas dość istotne, ponieważ nie ingerujemy preparatami odbarwiającymi w strukturę kosmyków, ale nadal zachowujemy naturalny efekt. Uzyskujemy delikatnie odbarwione z koloru pasemka, które wyglądają tak, jakby zrobiły to promienie słońca. I właśnie o to chodzi w obu tych trendach. 

Poza tym w przygotowanych do naszego trendbooka statystykach widać, że coraz częściej stosujemy stare domowe sposoby, które prawdopodobnie pamiętają jeszcze nasze babcie. Nierzadko DIY okazuje się bardzo pomocne – oszczędza nasz czas, jest o wiele tańsze, a efekt może być równie satysfakcjonujący, co po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Okazuje się, że z pomocą w rozjaśnianiu przychodzi nam bowiem m.in. cytryna i... promienie słoneczne. 

Chcesz wiedzieć na co Polki zwracają szczególną uwagę podczas zabawy w DIY? Pobierz rozdział opisujący ten trend.

Trendbook 2017 - naturalność

Naturalność jest według nas nierozerwalnie związana nie tylko z makijażem, ale również z włosami. Wybrałyśmy fryzury oraz koloryzacje, które najbardziej wpisują się właśnie w ten trend. Jednym z nich jest rozjaśnianie włosów w dość nietypowy sposób, bo wykorzystując technikę „freehand”, czyli z wolnej ręki.

Jeśli jesteś ciekawa, jak wygląda taki zabieg i dlaczego pozwala osiągnąć wiele efektów na włosach, zachęcamy do pobrania rozdziału opisującego trend na naturalność.

Zobacz także: Szampon do włosów blond? Wypróbuj... fioletowego!

Oto sprawdzone szampony do włosów farbowanych:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 21:58

Zobacz także

Nasze propozycje