Poprzedni artykuł: Szampon cebulowy - hit na porost włosów Następny artykuł: Szampon koloryzujący – jak działa i czy niszczy włosy?

Jak ujarzmić baby hair w wysokim kucyku? Trik z Instagrama

Fryzury, , tagi: kucyk fryzura
Dzięki tej prostej metodzie zapomnisz, co to odstające włoski z kucyka. Wystarczy, że sięgniesz po swój stary tusz do rzęs.

Posiadanie krótkich, miękkich włosów przy linii czoła i szyi to dobry znak - świadczy o zagęszczaniu się włosów. Tak zwane baby hair mogą być jednak problematyczne, szczególnie gdy chcemy spiąć pasma, a włoski te są na tyle krótkie, że ciężko podpiąć je spinkami. Jedna z Instagramerek wpadła jednak na doskonały pomysł, jak opanować te niesforne kosmyki. Swój trik pokazała w jednym z filmów.

jak ujarzmić baby hair

Źródło: Pinterest

Jak pozbyć się baby hair?

Patent Instagramerki na odstające baby hair jest niezwykle prosty. Zaczesując włosy w wysoki kucyk, krótkie pasma zebrała do góry... maskarą! Nie mamy pewności, czy użyła ona maskary do włosów - nowości kosmetycznej, którą możemy kupić między innymi od L'Oreal. Jej pierwotne przeznaczenie to tuszowanie odrostów, ale żelowa formuła pokrywając włosy usztywnia je i wygładza, przez co lepiej wyglądają w kucyku. Naszym zdaniem zasadne jest także użycie zwykłego tuszu do rzęs, a w przypadku blondynek tuszu do brwi w jasnym kolorze. Warto jedynie przetrzeć przed zastosowaniem szczoteczkę od nadmiaru maskary, aby nie nanieść na włosy zbyt dużo produktu, który mógłby nieestetycznie je skleić.

Doskonałym sposobem jest także spryskanie nieużywanej już szczoteczki do zębów lub spiralki do brwi lakierem do włosów i zaczesanie odstających włosków w dowolną stronę. W ten sposób możemy także bez kłopotu stworzyć tak zwany wet look, którego wierną fanką jest na przykład Kim Kardashian

Wygląda na niezwykle proste, prawda? Aby mieć pewność, że zaczesane maskarą baby hair będą trzymały się bez zarzutu, przez cały dzień warto spryskać dodatkowo lakierem całe włosy. 

Zobacz także: Baby hair - skąd się biorą oraz jak je ujarzmić?

Źródło zdjęcia: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 13:06

Nasze propozycje