Poprzedni artykuł: Angelina Jolie zmieniła fryzurę! Postawiła na najmodniejszą długości w... Następny artykuł: Zdarza ci się grymasić u fryzjera? Te zdjęcia sprawią, że następnym ra...

Sci-fi bob istnieje i to wcale nie żart! Ta fryzura staje się coraz bardziej popularna

W Los Angeles styliści fryzur mają pełne ręce roboty. Kobiety nie mogą oprzeć się nowemu rodzajowi boba, który szturmem podbija ulice Ameryki.

Od kilku miesięcy jedną z najbardziej rozpoznawalnych fryzur jest blunt bob oraz blunt lob. Jednak Zachód znowu opanowało nowe cięcie - o wiele bardziej odważne, bo nawiązujące do pewnego filmu science-fiction. Stąd też jego dość dziwna nazwa.

Modne cięcie? Stylowy sci-fi bob 

Podobnie, jak w przypadku zwykłego boba, również ten sci-fi może zostać wykonany na wszystkich rodzajach włosów. Polecamy go szczególnie kobietom, które mogą pochwalić się kędziorami lub surferskimi falami. Dlaczego? Bo to właśnie struktura kosmyków nada fryzurze niepowtarzalnego charakteru. Wystarczy ją tylko odpowiednio wystylizować.

Bob sience-fiction charakteryzuje się wielowarstwowym i bardzo nowoczesnym cięciem. Po metamorfozie włosy będą sięgały do linii skrzydełek nosa lub kącików ust. Ta bardzo krótka fryzura to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, która nie przepadają za długimi włosami, ale nie odważą się również na pixie cut.

Ta fryzura wymaga niestety łączenia z grzywką, więc nie wszystkim kobietom może się to spodobać. Powinna być obcięta i wystylizowana na wysokości połowy czoła. Należy ją jednak wykonać w kształcie półkoła, aby wpasowała się po obu stronach w cieniowane do twarzy pasma. Stąd też w nazwie "sci-fi", bo przypomina to odrobinę grzywkę Komandora Spocka z filmu "Star Treck"

Zobacz także: Nawilża, wygładza i pachnie niczym perfumy - ta odżywka to hit, który kupisz za... 3 zł!

Kreatorką tego cięcia jest Melissa Hoyle, która pracuje w salonie Spoke&Weal. W pierowtnej wersji sci-fi bob był łączony z blunt bang, czyli grzywką, która została wykonana metodą "tępego cięcia". Dzięki niej nawet kręconowłose mogły zafundować sobie tę nowoczesną fryzurę.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak prezentuje się sci-fi bob.

Zdjęcie główne: Instagram.com/salsalhair

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:13

Zobacz także

Nasze propozycje