Poprzedni artykuł: Conchita Wurst jest nie do poznania. Ścięła włosy i przefarbowała je n... Następny artykuł: Najpierw wpadka z makijażem, teraz koszmarna fryzura... Selena Gomez z...

Masz problem z siwymi włosami? Wiemy, jak zamaskować je raz, a dobrze!

Fryzury, , tagi: Siwe włosy
Siwe włosy już nigdy więcej nie będą twoim utrapieniem. Koloryzacja na srebrzystego lisa robi furorę wśród kobiet.

Pierwsze siwe pasma nigdy nie napawają radością. Jeśli jest ich niewiele, zazwyczaj wyrywamy je w nadziei, że już nigdy nie odrosną. Większa ilość zazwyczaj powoduje już histerię.

Co wtedy można zrobić? Na pewno nie należy się ich pozbywać, bo w takim tempie szybko byśmy wyłysiały. Wystarczy wybrać dobrego kolorystę, który wyczaruje na naszej głowie siwą koloryzację.

Zobacz także: Ten suchy szampon działa jak prawdziwe mycie włosów

Jak pozbyć się siwych odrostów?

Wymaga to tyle samo wytrwałości, cierpliwości i, co najważniejsze, utalentowanej kolorystki. Takiej jak chociażby Melissa Sawers, która niedawno podzieliła się efektami metamorfozy. Wykonała ją na jednej z klientek, która była gotowa pożegnać się ze smutną siwizną.

Moja klientka była zmęczona latami farbowania i pokrywania siwych kosmyków. Była gotowa na wielkie zmiany. Zaczynała od bardzo długich, średnio brązowych włosów i srebrnych pasemek przy skórze głowy. Ta metamorfoza nie odbyła się z dnia na dzień - wyjaśniłam jej, że osiągnięcie celu zajmie kilka sesji. Każda sesja w Fort Lauderdale na Florydzie, salon Hair Circus trwała około sześciu godzin i polegała na rozjaśnianiu włosów i użyciu Olaplexu w celu zachowania witalności włosów. Po każdej sesji rozjaśniania neutralizowałam żółte odcienie. Gdy jej włosy były wystarczająco jasne, uzyskałam niesamowity kolor dzięki Matrix Watercolors w kolorze srebrnoszarym - zdradziła Melissa Sawers.

Osiągnięcie takiego efektu nie jest proste, ale utrzymanie nieskazitelnego koloru również. Co osiem tygodni należy używać tonera, aby zneutralizować niechciany żółty odcień i zachować prawdziwy szary ton. Mycie szamponem powinno się odbywać raz w tygodniu. Taka pielęgnacja nie rozpuści srebrzystego pigmentu. W pozostałe dni warto używać płukanek oraz odżywek.

Zobacz także: To najmodniejsza fryzura ślubna na świecie! Naprawdę jest taka piękna?

Najlepiej sprawdzą się produkty bez siarczanu, ale pozbawione także chlorku sodu. Potrzebne będą również odżywka i maseczki, które utrzymają we włosach nawilżenie. Warto również ograniczyć używanie prostownicy i lokówki. Podczas nagrzewanie farbowanch włosów, dochodzi do większej ilości uszkodzeń. 

Pamiętaj jednak, że każdy stylista fryzur, który kiedykolwiek przefarbował włosy klientki na srebrzysto-siwy odcień, nie powie, że jest to łatwa i przyjemna sprawa. A już na pewno nie szybka...

Zazwyczaj wymaga to najpierw zejścia do platynowego koloru. W zależności od naturalnego koloru włosów, proces rozjaśniania może zająć wiele godzin, a w przypadku włosów bardzo ciemnych lub wcześniej farbowanych - nawet kilka sesji. W najgorszym wypadku włosy mogą nawet wypaść, a w najlepszym będziesz chodzić z żółtymi pasemkami przez pewien czas.

Zobacz także: Instagram.com/melissamorte.artistry/

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lutego 2019, 06:07

Zobacz także

Nasze propozycje