Poprzedni artykuł: Nie tylko Tangle Teezer... Ta szczotka rozplącze nawet największe supł... Następny artykuł: Trik za grosze pozwoli ci zapomnieć o łupieżu. Składniki już masz w do...

Od 15 lat nie obcina włosów. Teraz sięgają do pół łydki i są w świetnej kondycji. Jak jej się to udało?

28-letnia Rosjanka zapuściła przepiękne półtorametrowe włosy. Okazuje się, że sekretem ich doskonałej kondycji są tanie babcine metody pielęgnacji.

Zapuszczanie włosów wymaga sporych pokładów cierpliwości. Rosyjska gwiazdka Instagrama Daria Gubavoa wytrzymała 15 lat bez drastycznego skracania fryzury, a jej burza włosów robi teraz ogromne wrażenie. Bardziej jednak zadziwia sposób, w jaki udało jej się tego dokonać.

Jak zapuścić długie włosy?

Daria Gubanova ma obecnie 28 lat, a długą fryzurę hoduje od 13 roku życia. Przez ten cały czas dokumentowała na fotografiach, jak zmieniały się jej włosy. Na Instagramie opublikuje zdjęcia półtorametrowych pasm, które budzą podziw wśród ponad 200 tys. obserwatorów.

Zobacz także:Ta maska pachnie czekoladą, ale to tylko jedna z jej zalet. "Wygładza niesforne i puszące się włosy"

Mimo że jej włosy są już rekordowo długie, Daria marzy o tym, aby sięgały do samej ziemi. Bardzo często nosi włosy mocno pofalowane, a czasami nawet kręcone.

Jak udało jej się zapuścić aż tak długie włosy? "Żywa Roszpunka" dwa razy do roku podcina końcówki o ok. 10 cm. Zapewnia jednak, że jest to zaledwie delikatna ingerencja, która pomaga jej utrzymać dobrą kondycję końcówek. Rosjanka przekonuje, że "Nie ma żadnego sekretu w jej długich włosach. Według niej to po prostu kwestia genów, ponieważ jej babcia i mama też miały bardzo długie włosy.".

Zobacz także:Nowa metoda mycia włosów - prosta, szybka i tańsza niż szampon

Problemem tak długich pasm jest zwykle brak objętości, blasku i sprężystości. U Darii zupełnie tego nie widać. Włosy kobiety są wręcz w nienagannej kondycji, a przynajmniej na takie wyglądają. To akurat zasługa bardzo prostej i (jak widać) skutecznej pielęgnacji, która kosztuje dosłownie grosze.

Daria powiedziała, że nie używa kosmetyków z barwnikami ani żadnymi innymi środkami chemicznymi. Zazwyczaj stosuje naturalne receptury, okłady z olejków roślinnych lub... kwaśnej śmietany. Również w tym przypadku okazuje się, że stare, babcine metody są najlepsze nie tylko pod względem kosztów, ale również pod względem działania.

Zdjęcie główne: Instagram.com/dashik_gubanova

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 04:22

Zobacz także

Nasze propozycje