Poprzedni artykuł: Kate Middleton ma nową fryzurę. Księżna zdecydowała się na grzywkę na... Następny artykuł: Kultowy szampon z Rossmanna w superpromocji - jest jeden warunek

Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru?

Fryzury,
,
, tagi: farbowanie włosów, dekoloryzacja włosów
Chcecie powrócić do naturalnego koloru włosów? Możecie postawić na dwa rozwiązanie - zmycie farby z włosów lub ponowne ich pofarbowanie. Sprawdźcie, w jaki sposób zmyć farbę i wrócić do naturalnego koloru?

Powrót do naturalnego koloru włosów nie jest łatwą sprawą. Trwała farba wchodzi głęboko w strukturę włosa i nie jest zmywalna. Istnieje jednak kilka sposobów na częściowe zmycie farby w domu, możemy zastosować sodę oczyszczoną lub maseczkę z wodą utlenioną. Innym rozwiązaniem jest ukrycie dotychczasowego koloru albo odrostu przez ponowne farbowanie lub wykonanie pasemek czy refleksów.

jak zmyć farbę z włosów

Jak zmyć farbę z włosów?

Soda oczyszczona

Łyżeczkę sody oczyszczonej i łyżeczkę proszku do pieczenia zmieszajcie z ulubionym szamponem. Po umyciu kilka razy włosów taką mieszanką, z kosmyków wypłucze się część koloru. Po tego typu kąpieli oczyszczającej włosy będę potrzebować nawilżenia i odżywienia. Warto zastosować treściwą maskę i spłukać włosy zimną wodą, aby łuski włosa zostały domknięte. Na koniec można również zastosować płukankę z octu jabłkowego

Miód z wodą utlenioną

Woda utleniona sprawdzi się, jeśli chcemy rozjaśnić włosy po farbowaniu na ciemno. Ponieważ jest to bardzo silny specyfik, warto dodać do niego nieco miodu, aby nie zniszczyć włosów. Minusem jest fakt, że tego typu zabieg trwa dosyć długo, a efekt jest delikatny. Maskę z miodu i sodu powinniśmy zostawić na włosach na przynajmniej dwie godziny, następnie myjemy głowę i nakładamy odżywkę.

Przeczytaj również:Kąpiel rozjaśniająca włosy - na czym polega?

Jak wrócić do naturalnego koloru?

Farbowanie włosów

Jeśli pofarbowaliśmy włosy na jasny kolor, a naturalnie mamy ciemniejszy odcień, wystarczy użyć zwykłej farby do włosów. Odcień farby powinien być jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru włosów, wtedy odrosty będą praktycznie niewidoczne. Trzeba jednak pamiętać, że kolor na włosach nie zawsze wychodzi identyczny z tym na opakowaniu. Jeśli nie jesteśmy pewni czy wyjdzie nam odpowiedni kolor włosów lepiej, abyśmy udali się do fryzjera.

Ombre/Sombre

Ombre lub sombre jest najlepszym wyborem, jeśli chcemy wrócić do naturalnego koloru przy włosach rozjaśnionych. W momencie, kiedy na naszej głowie pojawi się odrost, robimy refleksy lub pasemka, które zniwelują nieestetyczne odcięcie. Z każdym farbowaniem pasemka powinny być coraz delikatniejsze i rzadsze. Dzięki temu zapuścimy naturalne włosy, a nasza fryzura cały czas będzie wyglądać świetnie.

Zapuszczanie włosów

Najprostszym sposobem na powrót do naturalnego koloru jest stopniowe zapuszczanie włosów. Wtedy mamy szansę nie tylko odzyskać dawny kolor, ale również zdrowe, mocne włosy. Minusem takiego rozwiązania jest nieestetyczny odrost, który pojawi się na głowie. Aby wrócić do naturalnego koloru i zapuścić długie włosy, będziemy niestety potrzebowali bardzo dużo czasu.

Zobacz także:Jak szybko rosną włosy i co może zatrzymać ich wzrost?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 marca 2020, 21:31

Nasze propozycje