Poprzedni artykuł: Szampon i maska niwelująca żółte pasemka L'Oreal w promocji w Hebe Następny artykuł: Marcelina Zawadzka zmieniła fryzurę. Fani: „jak J.Lo”

Jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła?

Fryzury,
,
, tagi: jak zrobić fale, fale na włosach
Fale na włosach wyglądają bardzo naturalnie i dodają fryzurze objętości. Jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła? Sprawdzone sposoby bez lokówki i prostownicy - fale po warkoczach, fale na opaskę, fale z koka.

Fale na włosach bez użycia ciepła wytrzymają nawet do następnego mycia. Ponadto będą wyglądać bardzo naturalnie, a sam zabieg nie zniszczy włosów. Największym minusem tych metod jest czas, jakiego potrzebują włosy, aby się zakręcić bez użycia ciepła. Zazwyczaj trwa to minimum dwie godziny, grube i odporne na stylizację włosy najlepiej pozostawić na całą noc.

fale na włosach

Źródło zdjęcia: iStock

Dlaczego warto robić fale na włosach bez użycia ciepła?

Fale na włosach to fryzura, która wygląda bardzo naturalnie, nadaje włosom objętości i odbija je od nasady. Świetnie wygląda na kosmykach z koloryzacją sombre, ombre lub nowoczesnym balejażem. Częste używanie lokówki, prostownicy, a nawet termoloków negatywnie wpływa na kondycję naszych włosów. Z czasem niszczą się, rozdwajają, są przesuszone i bardziej porowate. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest zrobienie fal na włosach bez użycia ciepła.

Zobacz także: Jak zrobić afro loki?

Jak zrobić fale na włosach bez użycia ciepła?

Domowe sposoby na fale bez lokówki i prostownicy są bardzo proste w wykonaniu. Do ich zrobienia potrzebna będzie jedynie gumka lub opaska do włosów oraz kosmetyk utrwalający. Pamiętajcie jednak, że fale będą gotowe dopiero po kilku godzinach!

Fale na włosach po warkoczach

Zaplecenie warkoczy to jeden z najprostszych sposobów na sprężyste fale na włosach. Po umyciu włosów podsuszamy je suszarką tak, by pozostały lekko wilgotne. Nakładamy piankę dodającą objętości, omijając okolice skalpu. Zaplatamy tradycyjne warkocze na włosach. W przypadku cienkich włosów jeden warkocz, przy grubszych dwa. Pozostawiamy włosy do całkowitego wyschnięcia. Rozplatamy warkocze i przeczesujemy włosy grzebieniem o rzadki ząbkach.

Dzięki temu rozwiązaniu osiągniemy naturalny efekt beach waves. Dodatkowo możemy spryskać włosy chłodną wodą z odrobiną soli.

Duże fale na włosach z koka

Podobnym sposobem jest zakręcenie włosów na kok. Tutaj uzyskamy luźne duże fale, a włosy będę odbite od nasady. Postępujemy podobnie jak przy pierwszym sposobie. Myjemy włosy, podsuszamy i nakładamy piankę. Na czubku głowy zawijamy kok, delikatnie okręcając włosy wokół własnej osi. Spinamy je miękką gumką. Czekamy, aż całkowicie wyschną i rozpuszczamy.

Jeśli podzielimy włosy na więcej pasm i zawiniemy kilka koków, uzyskamy mniejsze loki.

Przeczytaj również:Jak zrobić koka?

Kręcenie fal na opaskę

Do tego sposobu potrzebna nam będzie szeroka, materiałowa, elastyczna opaska na włosy. Za pomocą opaski możemy wykonać też sprężyste loki- wystarczy, że wokół opaski zawiniemy cienkie pasma.

  1. Na suche włosy nakładamy odrobinę pianki. Opaskę zakładamy na włosy przy samym czole.
  2. Szerokie pasma owijamy wokół opaski przy karku i na bokach opaski, jednocześnie okręcając je wokół własnej osi. 
  3. Trzymamy opaskę minimum 2 godziny, a najlepiej całą noc.
  4. Delikatnie zdejmujemy i spryskujemy pasma lakierem utrwalającym.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 01:24

Nasze propozycje