Poprzedni artykuł: Tego szamponu i maski używa Kate Middleton. To sekret jej błyszczących... Następny artykuł: Pantene Pro-V, czyli 3-minutowy cud! Poznaj wyniki testu Wizażanek

Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki? Eksperci postanowili to sprawdzić

Brunetki, blondynki... a może rude? My już wiemy, jaki kolor włosów jest dla mężczyzn najbardziej atrakcyjny. Domyślacie się? :)

Czy kolor włosów może mieć jakikolwiek wpływ na to, czy podobamy się drugiej osobie? Okazuje się, że tak. Ale odcień jest istotny nie tylko pod względem atrakcyjności, podświadomie odbieramy go także jako znak młodości czy dobrego stanu zdrowia.

Zobacz także: Walczysz z zielono-żółtymi pasemkami na blond włosach? Wystarczy, że użyjesz... ketchupu :)

Jaki kolor włosów jest atrakcyjny dla mężczyzn?

Wyniki sondy jednoznacznie wskazują na to, że mężczyzn nadal najbardziej pociągają... blondynki. Towarzysząca temu teoria jest jednak o wiele bardziej ciekawa, niż sam fakt, że to jasnowłose cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród płci przeciwnej. Z takim wytłumaczeniem jeszcze się nie spotkałyśmy. 

Psycholodzy z Uniwersytetu w Augsburgu w Minnesocie postanowili określić, w jakim stopniu kolor włosów kobiet wpływa na postrzeganie przez mężczyzn. I który jest tym najbardziej pożądanym przez panów. W badaniu uczestniczyło 110 mężczyzn, którym następnie pokazywano losowe zdjęcia blondynek, brunetek oraz kobiet o kruczoczarnych włosach różnej długości.

Zobacz także: Chcesz zmienić kolor włosów na blond? Dzięki tym sztuczkom zawsze wybierzesz odpowiedni kolor!

Jak już mówiłyśmy, blondynki niepodzielnie królują nad pozostałymi kobietami, ale nie chodzi tu tylko o wygląd. Według mężczyzn są nie tylko bardziej atrakcyjne, ale też wydają się być lepszymi kandydatkami na partnerkę, a nawet matkę

Wyniki badań sugerują, że mężczyźni są w stanie dokonywać złożonych ocen dotyczących kobiet i ich potencjału rodzicielskiego w oparciu o dostrzegalne cechy, takie jak kolor i długość włosów - podali badacze z Uniwersytetu w Augsburgu.

A ponieważ prawdziwe złotowłose piękności stanowią zaledwie 10 procent społeczeństwa, tym bardziej wzbudzają ogromne pożądanie. Poza tym blondynki są podobno idealnymi partnerkami do rozmów ze względu na bardzo towarzyską duszę. Uwaga jednak - podobno lubią być również egoistkami i przejawiają cechy samouwielbienia

A Wy jaki macie kolor włosów? :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 18:51

Zobacz także

Nasze propozycje