Poprzedni artykuł: Te maski uratują twoje włosy. Wybieramy najlepsze z najlepszych! Następny artykuł: Patricia Kazadi nie jest zadowolona ze swojej nowej fryzury. Bob jej n...

Zamiast zwykłego strzyżenia - kaligraficzne cięcie. Ta metoda gwarantuje megaobjetość!

Ten nowy rodzaj cięcia włosów to najnowszy hit w zagranicznych salonach fryzjerskich. Świetnie radzi sobie z cienkimi i niesfornymi włosami.

Kaligrafia kojarzyła nam się do tej pory wyłącznie ze sztuką pisania. Tymczasem okazuje się, że jest to również rewolucyjna technika obcinania włosów, w której nie wykorzystuje się żadnych nożyczek, a mimo to fryzura układa się sama bez naszej pomocy.

Na czym polega kaligraficzne cięcie włosów?

Caligraphy Cut może się okazać odkryciem na miarę Blunt Cut, czyli tępego cięcia, które już od ponad roku stosuje się przy wykańczaniu bobów oraz lobów. Zamiast nożyczek podczas cięcia używa się kaligrafu - specjalnie wyprofilowanego narzędzia, które wygląda jak metaliczna łopatka skręcona wokół własnej osi. Metoda obcinania nim pasm również jest dość specyficzna. 

Technikę Caligraphy Cut wymyślił niemiecki fryzjer Frank Borman. Ma ona służyć przede wszystkim włosom kręconym albo podatnym na skręt oraz cienkim. Pierwsze i drugie zyskają na sprężystości, natomiast drugie na objętości. Niewielkie fragmenty włosów należy przycinać tak jak łodygi kwiatów, czyli pod kątem. Dzięki temu kosmyki mają szansę lepiej chłonąć wszystkie kosmetyki pielęgnujące. A to sprawi czupryna będzie zdecydowanie zdrowsza. 

Frank Borman przyznaje jednak, że nie ma jednej określonej linii cięcia, według której fryzjerzy powinni obcinać klientki. Ich zadaniem jest dopasowanie go do poszczególnego rodzaju włosów - ich kształtu, długości.

Drugą zaletą cięcia pod kątem jest również to, że prawdopodobieństwo rozdwajania się końcówek zostanie zminimalizowane. Poza tym włosy stają się mniej sztywne, czego efektem jest łatwość układania ich. Dopóki za bardzo nie odrosną, będą wyglądały jak prosto po wyjściu od fryzjera. Najważniejsze jest jednak to, że możemy zrezygnować nawijania ich na szczotkę

Myślicie, że w Polsce przekonają się do tak fantazyjnej metody? :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lutego 2019, 22:00

Zobacz także

Nasze propozycje