Poprzedni artykuł: Natalia Kukulska pokazała zdjęcie w siwych włosach Następny artykuł: Nowa odsłona blondu to Rooted Citrine Blonde - będzie hitem jesieni?

Wygniecione włosy będą hitem jesieni! Jak je zrobić?

Fale na włosach z sezonu na sezon robią się coraz bardziej popularne. W tej wygniecionej wersji wyglądają wprost obłędnie!

W latach 90. mocno karbowane włosy były wręcz na porządku dziennym. Niektórzy prześmiewczo nazywali to efektem frytki, ale w gruncie rzeczy ta fryzura dawała efekt megaobjętości na włosach. Zmyślnie ułożone mogły wyglądać naprawdę stylowo. Nic dziwnego, że ten trend teraz wraca. W końcu moda lat 90. już od kilku miesięcy przebija się na wybiegach oraz w pracach fryzjerów czy wizażystów.

Karbowane włosy przeszły małą metamorfozę i będziemy je nosić w odrobinę delikatniejszej, nie tak krzykliwej wersji.

Zdjęcie z pokazu Phillip Lim jesień-zima 2019: Rodin Banica/WWD/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News; Masato Onoda/WWD/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News 

Karbowane włosy na jesień 2020

Karbowane włosy to must have na kończące się powoli lato i rozkwitającą jesień. Wyglądają nonszalancko, ponadczasowo i świetnie komponują się z każdą stylizacją. Weźcie pod uwagę, że odpowiednie dodatki potrafią przeobrazić każdą fryzurę. Jak zapewne już zdążyłyście się zorientować, wielki powrót świętują opaski do włosów, ale także ozdobne spinki (szczególnie te z perełkami) oraz frotki

Takie akcesoria w połączeniu z wygniecionymi włosami tworzą trudny do podrobienia efekt. W końcu nie da się okiełznać pasm w identyczny sposób, dlatego karbowana fryzura za każdym razem będzie wyglądała nieco inaczej.

Nasza rada? Oprócz lakieru do włosów, użyjcie również soli morskiej, która dodatkowo podkreśli załamania na włosach. Możecie również rozpylić nad włosami mgiełkę lotionu nabłyszczającego. Załamania będą pięknie odbijać padające na nie światło.

Jak zrobić karbowane włosy?

Istnieją dwa sposoby na zrobienie karbowanych włosów. Każdy z nich jest prosty w zrealizowaniu. Pierwszy z nich, jak już się pewnie domyślacie, to karbownica. Można ją kupić w zestawie z innymi nakładkami do zwykłej prostownicy lub jako samodzielne urządzenie. Ma wygięte płytki, które nagrzane do wysokiej temperatury odciskają na włosach karbowany wzór. Zaciskamy je od najwyższej partii włosów aż po same końcówki. Niestety trzeba to robić partiami. Dodatkowo warto pasma rozczesać palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, aby złagodzić efekt.

Druga metoda jest bardziej czasochłonna, ponieważ wymaga zaplecenia mniejszych warkoczyków na całej głowie. Im cieńsze będą, tym bardziej spektakularny efekt uda się uzyskać. Każde pasmo należy również spryskać lakierem, aby tworzona fala odpowiednio utrwaliła się na włosach. W takiej oto fryzurze powinnyśmy chodzić około 12h. Dlatego naszym zdaniem najlepiej jest to zrobić wieczorem, położyć się spać, a po przebudzeniu zacząć tworzyć supermodną fryzurę.

Jesteście gotowe zaszaleć z fryzurą? :)

Zdjęcie główne: Masato Onoda/WWD/REX/Shutterstock/Rex Fashion/East News 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 września 2019, 20:02

Nasze propozycje