Poprzedni artykuł: Tego nie rób swoim włosom. Pięć błędów w pielęgnacji i stylizacji włos... Następny artykuł: Najlepsze kosmetyki do podkreślania loków

Karbowane włosy powrócą do łask?

Czyżby świat urody ogarniała nostalgia? Karbowane włosy można było zaobserwować już na pokazie ubiegłorocznej kolekcji Stelli McCartney na sezon wiosna-lato 2015, jednak dopiero teraz coraz głośniej mówi się o tym, że fryzura modna przed laty powraca do łask.

O powrocie mody na karbowane włosy mówi się od maja. Najpierw dyskutowano o Zacu Efronie, który w programie The Tonight Show zgodził się założyć perukę z karbowanymi włosami. Sieć ponownie obiegła słynna fotografia 14-letniego aktora, który do obiektywu uśmiecha się właśnie z karbowanymi włosami na głowie. W ostatnich dwóch tygodniach nostalgia dopadła także fryzjerów, internautki i Marca Jacobsa.

Czytaj też:  TOP 5 z KWC: najlepsze suche szampony

Czy to fryzjerzy, czy blogerki urodowe, swoją fascynacją trendem z lat 90. dzielą się przede wszystkim na Instagramie, gdzie bez problemu można znaleźć zdjęcia koczków i warkoczy z karbowanych włosów. Po modzie na włosy w różnych odcieniach tęczy najwyraźniej było trzeba poszukać inspiracji w przeszłości, w tym na zdjęciach Geri Halliwell, Mariah Carey czy Britney Spears.

Czytaj też:  5 najmodniejszych fryzur na lato wg Pinteresta

Niecały rok temu karbowane włosy nosiły modelki prezentujące kolekcję marki Roksanda. Stylista fryzur Mark Hampton prawdopodobnie wyczuł powrót dawnego trendu, gdyż fryzura w stylu lat 90. zawitała również podczas czerwcowego pokazu kolekcji Resort 2017 Marca Jacobsa. Karbowane i natapirowane u nasady włosy komponowały się z mocno podkreślonymi czarną kredką oczami i strojami, w których projektant oddał hołd pokoleniu MTV.

Czytaj też:  Tego nie rób swoim włosom. Pięć błędów w pielęgnacji i stylizacji włosów

Cóż, zanim weźmiemy przykład z modelek z pokazu Marca Jacobsa, przypomnijmy sobie, jak przesuszone są włosy po kilku rundach karbowania. Z drugiej strony, czym są nieco elektryzujące się włosy wobec uczucia nostalgii, jaka towarzyszy wracaniu pamięcią do lat swojego dzieciństwa lub młodości?

Jakie odnosicie wrażenie? Kolekcja i fryzury z pokazu Marc Jacobs Resort 2017 trącą kiczem czy raczej prognozują powrót trendów z lat 90.? Kupicie nową karbownicę?

Fot. Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 16:35

Zobacz także

Nasze propozycje