Poprzedni artykuł: Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru? Następny artykuł: Czy chodzenie do fryzjera w dobie koronawirusa jest bezpieczne?

Kaszmirowa keratyna - na czym polega zabieg i czy warto?

Fryzury,
,
, tagi: keratyna
Kaszmirowa keratyna regeneruje włosy i pozwala zachować je w idealnym stanie. Działa na strukturę włosa od środka i wbrew pozorom nie jest zabiegiem termicznym. Czy jest w stanie zastąpić odżywki i codzienną pielęgnację?

Kaszmirowa keratyna często mylona jest z keratynowym prostowaniem włosów - efekty po jej zastosowaniu są jednak zgoła inne. Utrwala ona efekt stylizacji włosa, jednak nie ogranicza się jedynie do prostowania. Może również np. poprawić skręt loków. Opiera się głównie na działaniu pielęgnującym, a efekt utrzymuje się na włosach przez ok. dwa miesiące.

Zobacz także:Prostowanie keratynowe - zanim się zdecydujesz, powinnaś to wiedzieć

Na czym polega kaszmirowa keratyna?

Kaszmirowa keratyna to metoda pielęgnacji włosa, którą nazwać można kuracją odbudowującą. Do jej przeprowadzenia stosuje się produkty, w których składzie znajduje się kaszmir. Odpowiada on za wygładzenie włosa na jego powierzchni, jak również nadanie mu utraconego blasku. Wspomaga proces regeneracji włosa, jednocześnie przyczyniając się do łatwiejszej stylizacji i dodania włosom objętości. Kaszmirowa keratyna nie pobudza jednak włosów do wzrostu. Pamiętajmy, że do tego potrzebna jest stymulacja cebulek i skóry głowy. Zabieg kaszmirowej keratyny działa wyłącznie na długości włosów bez udziału skalpu. 

Drugim składnikiem kuracji jest oczywiście keratyna w różnej postaci. To ona pozwala na odpowiednie nawilżenie włosów i utrzymanie ich odpowiedniej wilgotności, ale też wzmocnienie włosów dzięki możliwości wbudowania we włókna włosa. Nadaje im sprężystości, ogranicza wypadanie włosów i sprawia, że są mniej podatne na zniszczenia spowodowane np. warunkami atmosferycznymi czy po prostu działaniem czynników zewnętrznych. Do produktów dodawane są także oleje, które mają za zadanie wzmocnić efekt, jak np. olej arganowy.

Dzięki przeprowadzeniu zabiegu kaszmirowej keratyny można ograniczyć użycie prostownicy, czy akcesoriów i kosmetyków do stylizacji i dłużej zachować zdrowy, piękny wygląd włosów.

Wahasz się co do jej wykonania? Możesz wypróbować domowe maski z keratyną na włosy

Czy kaszmirowa keratyna niszczy włosy?

Kaszmirowa keratyna w przeciwieństwie do zabiegów prostujących włosy, nie pogarsza ich kondycji. Wręcz przeciwnie, kaszmirowa keratyna ma działanie pielęgnujące i odżywiające. Obecność keratyny, czyli białka stanowiącego o strukturze włosa sprawia, że zostaje on odbudowany, a co za tym idzie- wzmocniony. Dodatkowo, włosy po kaszmirowej keratynie są wygładzone i bardziej lśniące. Zabieg jest więc dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą przygotować swoje zniszczone pasma do koloryzacji. Dodatkowo wpływa na ograniczenie elektryzowania się włosów

Zobacz także:Nanoplastia to innowacyjny zabieg prostowania włosów

Ile kosztuje kaszmirowa keratyna?

Zabieg zależny jest jak zwykle od miejsca jego przeprowadzania, ale również od długości naszych włosów. W salonach fryzjerskich w Warszawie za tego typu usługę zapłacimy ok. 300 zł. Dodatkowo, fryzjerzy i styliści proponują rozwiązania na utrzymanie i przedłużenie trwałości zabiegu w postaci stosowania wskazanych przez nich produktów do pielęgnacji włosów po kaszmirowej keratynie. Takie kosmetyki nie są jednak niezbędne. Raz przeprowadzana kuracja utrzyma się na włosach przez okres ok. dwóch miesięcy. Według stylistów, powtarzać powinniśmy ją mniej więcej raz na kwartał. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 marca 2020, 21:13

Nasze propozycje