Poprzedni artykuł: Kasia Glinka ścięła włosy! Wybrała też dawno zapomniany kolor Następny artykuł: Ten olejek nie tylko nawilża suche końcówki, ale też przyspiesza poros...

Wiadomo, dlaczego Kate Middleton obcięła włosy. Powód jest naprawdę wzruszający

Fryzury, , tagi: kate middleton
Ta wiadomość była skrzętnie ukrywana przez kilka miesięcy. Ale prawdziwy powód zmiany fryzury Kate Middleton wreszcie wyszedł na jaw.

Mimo że od drastycznego skrócenia włosów przez Kate Middleton minęło już kilka miesięcy, dopiero teraz wyszły na jaw fakty związane z tą metamorfozą. Przez cały czas księżna ukrywała, że była anonimowym dawcą ściętych włosów, które przekazała fundacji Little Princess Trust.

Zdjęcie: Ons.pl

Kate Middleton przekazała włosy chorym na raka

Kiedy księżna pozbyła się długich i zawsze perfekcyjnie ułożonych fal na rzecz loba, jej nową fryzurą zachwycały się media na całym świecie. Wcześniej włosy zostały jednak specjalnie przygotowane, ponieważ Kate Middleton wysłała je pod zupełnie innym nazwiskiem na adres fundacji Little Princess Trust. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni każdej osobie, która w ten sposób wspiera działalność charytatywną. Ponieważ księżna Cambridge jest tak popularna w oczach opinii publicznej, mamy nadzieję, że wiadomość o tym, że organizacja charytatywna może wesprzeć dzieciom i młodzieży z utratą włosów, dotrze do wszystkich osób, które mogą potrzebować naszej pomocy - powiedziała Monica Glass, menedżer fundacji.

Glass jednocześnie dodała, że "otrzymanie bezpłatnej, prawdziwej peruki do włosów ma bardzo pozytywny wpływ na dziecko czy młodego dorosłego w tak trudnym czasie.". Według niej ta darowizna powinna zachęcić innych do wspierania cierpiących na raka w ten sam sposób.

Zobacz także: Uszyła sukienkę dla Kate Middleton i... jej firma zbankrutowała! Jak to możliwe?

Aż miło sobie wyobrazić, że właśnie teraz jakie s dziecko nosi perukę z włosów Kate Middleton. Należy w tym miejscu jednak dodać, że jedna taka peruka zwykle robiona jest z około 7-10 darowizn. Włosy w trakcie segregacji są łączone w grupy podobnych typów, o podobnej jakości, kolorze i długości. Nie jest możliwe zrobienie jednego modelu wyłącznie z jednej darowizny.

Za ten gest kochamy Kate Middleton jeszcze bardziej! :) Jednocześnie przypominamy, że w Polsce również praktykuje się przekazywanie obciętych włosów dla fundacji pomagających chorym na raka.

Rak'n'Roll i akcja "Daj włos!"

Jedną z najbardziej znanych jest Rak'n'Roll. Ich akcja "Daj Włos!" cieszy się ogromną popularnością.

Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia - czytamy na stronie raknroll.pl.

W akcji może wziąć udział każdy. Należy jednak pamiętać o tym, że 25 cm to minimalna długość pasm, jaką można przekazać na peruki w ramach akcji "Daj Włos!". Krótsze włosy, ze względu na proces tkania peruki, nie są wykorzystywane.

Zobacz także: Dlaczego Kate Middleton nie nosi nigdy czerwonego manicure?

Według informacji na stronie, "włosy mogą być farbowane na ciemniejsze kolory, nie mogą być jednak rozjaśniane, ombre ani po hennie. Włosy, które były rozjaśnione a następnie pofarbowane na ciemniejszy kolor, nie nadają się na perukę.".

Brałyście kiedyś udział w tej akcji?

Zdjęcie główne: Instagram.com/diy_craft_fashion

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 23:02

Zobacz także

Nasze propozycje