Poprzedni artykuł: Blond to już przeszłość! Ela Romanowska zdecydowała się na bardzo odwa... Następny artykuł: Karolina Szostak zmieniła fryzurę i... porównała się do Jennifer Lopez...

Kolorowe włosy – dla kogo i jak je uzyskać?

Fryzury,
,
, tagi: kolorowe włosy
Kolorowe włosy są trudne w koloryzacji i pielęgnacji, lecz efekt jest rewelacyjny. Sprawdźcie, w jaki sposób wykonać rainbow hair, kolorowe pasemka i kolorową koloryzację ombre. Pamiętaj, że kolor najlepiej się przyjmie na jasnych włosach!

Kolorowe włosy to trend, który od lat przybiera na sile. Wykonanie takiej koloryzacji nie jest proste, dlatego najlepiej oddać się w ręce profesjonalnego fryzjera. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy wykonać koloryzację w domu. Najważniejsze jest to, aby dokładnie rozplanować farbowanie i zrobić łagodne przejścia między kolorami. Uważajcie, kolorowe włosy nie sprawdzą się u każdego i najlepiej wyglądają po stylizacji.

kolorowe włosy

Komu pasują kolorowe włosy?

Kolorowe włosy pasują przede wszystkim osobom odważnym i otwartym, które lubią zwracać na siebie uwagę. Najlepiej wyglądają przy bardzo jasnej, alabastrowej karnacji lub nieco ciemniejszej skórze. Na ten rodzaj koloryzacji powinny zdecydować się osoby, które lubią się malować, gdyż najlepiej wyglądają one z pełnym makijażem.

Trzeba również pamiętać, że kolorowe włosy mogą być źle widziane w pracy albo w szkole. Fryzura powinna być przede wszystkim dopasowana do naszego stylu życia. Kolejnym aspektem jest fakt, iż ten rodzaj koloryzacji najlepiej wygląda na włosach stylizowanych, na przykład lokach czy falach. Jeśli nie macie czasu na układanie włosów codziennie rano, to nie jest fryzura dla was.

Zobacz także:Różowe włosy - jak zrobić je w domu?

Jak zrobić kolorowe włosy?

Wykonanie kolorowych włosów w domu nie jest łatwe. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisać się do fryzjera na profesjonalną koloryzację. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy wykonać farbowanie w domu. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że kolor najlepiej się przyjmie na jasnych włosach. W przypadku ciemnych włosów przed koloryzacją należy je rozjaśnić.

Kolorowe pasemka

Aby stworzyć kolorowe pasemka, wystarczy nałożyć na wybrane pasma kolorową farbę do włosów lub toner. Pasemka powinny się zaczynać 2-3 cm od nasady włosów. Farbę nakładamy od góry do końców kosmyków i delikatnie przeciągamy kolor ku nasadzie, aby stworzyć łagodne przejście.

Jeszcze łatwiej stworzyć pasemka za pomocą zmywalnych produktów w sprayu. Zazwyczaj schodzą one z włosów już po pierwszym myciu.

Kolorowe włosy ombre 

Bardzo ciekawą, lecz dość trudną do zrobienia koloryzacją włosów, są kolorowe włosy ombre. W tym przypadku musimy się postarać, żeby przejście było łagodne, a kolor nasycony. Przy takim farbowaniu postępujemy podobnie jak w przypadku pasemek.

  1. Włosy dzielimy na sekcje i zaczynamy od farbowania spodnich warstw.
  2. Farbę nakładamy na końcówki włosów, przeciągając ją maksymalnie do połowy długości pasm. Nakładając produkt na przejściu kolorów, zrób to prawie suchym pędzelkiem tak, aby transfer był subtelny.
  3. Tę samą czynność wykonujemy na kolejnych warstwach włosów.
  4. Farbę zostawiamy na włosach na czas wskazany w instrukcji.

Tęczowe włosy

Wykonanie tęczowej koloryzacji włosów jest niezwykle trudne. Przed farbowaniem należy dokładnie rozplanować całą fryzurę - dobrać odpowiednie kolory, poukładać miejsca, w których ma być dany kolor. Kolory mogę nierównomiernie zafarbować włosy lub wyjść zupełnie inne niż na opakowaniu. Próbując wykonać tego typu koloryzację w domu, podejmujemy duże ryzyko.

Jak pielęgnować kolorowe włosy?

Kolorowe włosy są bardzo trudne w utrzymaniu. Kolor szybko się wypłukuje i traci intensywność. Koloryzację trzeba odświeżać co 2-3 miesiące. Na co dzień warto stosować kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, które przedłużają trwałość farbowania. Włosy powinno się myć chłodną wodą, która domyka łuski włosa. Dodatkowo ważnym aspektem jest ochrona kosmyków przed promieniami słonecznymi, które sprawiają, że pigment blaknie.

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 01:13

Nasze propozycje