Poprzedni artykuł: Ta odżywka działa jak plaster na zniszczone włosy. A teraz można ją ku... Następny artykuł: Dominika Gawęda zmieniła fryzurę. To naprawdę odważna metamorfoza

Kolory tych pasemek będą największym trendem jesieni. Każda z nas będzie w nich dobrze wyglądać

Czy fioletowo-rude włosy mogą wyglądać dobrze? Okazuje się, że tak i wcale nie prezentują się tandetnie :).

Minionego lata wszędzie mogliśmy zobaczyć przeróżne odcienie blondu wpadające w delikatne rudości. Wystarczy spojrzeć na kolor butterscotch, który od kilku miesięcy nosi topmodelka, Gigi Hadid. Jesienią szalejemy jednak jeszcze bardziej i dorzucamy do tego odrobinę wiśniowo-fioletowych barw. Włosy violet-copper to nasz must have na nadchodzące miesiące!

Koloryzacja violet-copper

Inspiracją dla stylistów ze Stanów Zjednoczonych były oczywiście zmieniające kolor liście. Bo cóż innego mogłoby ich natchnąć jesienią? :) W przypadku Kelly Massias nie było inaczej. To ona stworzyła koloryzację ciolet-copper, którą mogą również przetestować na sobie brunetki, bez konieczności rozjaśniania włosów

Zobacz także:Czy te włosy dało się uratować? Nie uwierzycie, jak wyglądają teraz!

Jeżeli nie jesteś z natury blondynką lub rudowłosą, rozjaśnianie może wywołać serię uszkodzeń w strukturze włosów, które trudno będzie później wypełnić. Dlatego też Massias postanowiła wykorzystać technikę, która pozwala tego uniknąć. 

Rozjaśnianie ciemnych włosów

Po obcięciu około 20 cm z długości brązowych włosów klientki, Kelly przystąpiła do koloryzowania ich. Rozjaśniła wyłącznie sekcje, które chciała, aby miały miedziany kolor.

Włosy brunetek nie muszą być drastycznie rozjaśniane, a następnie pokrywane farbą o pożądanym kolorze. Wystarczy krótko trzymać rozjaśniacz, aby osiągnąć zamierzony efekt. Najlepiej wykonuje się to techniką balayage'u, która nie wymaga nakładania dekoloryzatora na całe włosy, a jedynie na wybrane pasma - wyjawiła Kally Massias w rozmowie z allure.com.

Dzięki sposobowi stylistki, wykonanie farbowania w odcieniu violet-copper jest o wiele łatwiejsze. Fioletowym kolorem pokrywa włosy od nasady aż po same końce. Tuż przed samym myciem, wmasowuje dodatkowo farbę, aby stworzyć naturalne przejścia między dwoma kolorami. Później wystarczy ją dokładnie wypłukać z kosmyków, a następnie ułożyć włosy w wybranym stylu.

Zobacz także:O włosach tej Polki piszą wszyscy. Są tak długie, że może je nosić, jak sukienkę

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak prezentuje się ta koloryzacja. Poniżej natomiast przedstawiamy zmywalne spray'e. W końcu nie każda z nas ma ochotę farbować trwale włosy. Dzięki tym produktom sprawdzisz, w jakim kolorze wyglądasz dobrze, a któego zdecydowanie powinnaś unikać.

Venita, 1 Day Metallic Spray - 11 zł
Kryolan, Color Spray - 40 zł
Joanna, Color Spray - 11 zł
L'Oreal Paris, Colorista, Spray 1-dniowy - 28 zł
Schwarzkopf, Pastel Spray - 21 zł
Venita, 1-Night Color, Neonowy spray do włosów świecący w świetle UV - 10 zł

Zdjęcie główne: Pinterest

Jeśli farbujesz włosy, powinnaś używać dedykowanych kosmetyków:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:23

Zobacz także

Nasze propozycje