Poprzedni artykuł: Najlepsze prezenty dla fanki pielęgnacji i stylizacji włosów! Następny artykuł: 3 fryzury na 1 opasce krok po kroku

Koloryzacja z ACCENT - blond, rude, czarne

O koloryzowaniu włosów we własnej łazience napisano i powiedziano już chyba wszystko, ale i tak warto do tego tematu wracać. Dlaczego? Ponieważ jest znacznie więcej pań niezadowolonych z naturalnego koloru i tych, które farbują włosy po raz pierwszy.

Firmy kosmetyczne proponują bardzo dużo preparatów do koloryzacji włosów. Coraz częściej są to kosmetyki, które nie tylko farbują, lecz także pielęgnują włosy, a przynajmniej nie niszczą ich w takim stopniu, jak zdarzało się jeszcze kilka lat temu.

Koloryzacja ACCENT

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na nową linię trwałych farb do włosów ACCENT, która właśnie pojawiła się na półkach w drogeriach Rossmann. Dostępny w 10 modnych odcieniach preparat ma postać kremu, zapewnia intensywny, trwały, pełen blasku kolor i całkowite pokrycie siwych włosów. Formuła z substancjami pielęgnacyjnymi odżywia włosy już w trakcie farbowania, a kuracja do włosów z prowitaminą B5 i olejkiem jojoba chroni trwałość koloru.

Bardziej świadome klientki przy wyborze kosmetyków do włosów, w tym również farby, sprawdzają, czy w ich składzie są naturalne składniki, np. roślinne olejki pielęgnacyjne, witaminy lub kompleksy kreatynowo-peptydowe. Dlaczego? Ponieważ wiedzą, że naturalne składniki nadają włosom połysk, zdrowy wygląd i chronią końcówki przed rozdwajaniem. A ich właściwości pielęgnacyjne, regenerujące dają im poczucie, że wybrały kosmetyk przyjazny dla włosów. Preparaty, które w swym składzie mają naturalne komponenty są godne zaufania i polecenia.

Koloryzacja ACCENT

Warto również pamiętać, że farbowanie włosów to zabieg ingerujący w naturę i często zdarza się, że włosy po takim zabiegu mogą być przesuszone i pozbawione blasku. Dlatego każda z nas powinna pamiętać o pielęgnacji włosów po zmianie koloru. Przede wszystkim warto stosować na co dzień specjalne kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych (takie jak szampony czy odżywki), które dodatkowo je odżywią, wygładzą i nadadzą blasku, a także – co ważne – doskonale utrwalą efekt koloryzacji. Dobrze jest też sięgnąć po olejki do włosów z wieloma składnikami odżywczymi; ich stosowanie przyczyni się do lepszego wyglądu włosów, a także lepszego samopoczucia ich właścicielki.

Nim przystąpimy do nałożenia wybranego przez siebie koloru na włosy, pamiętajmy o czterech podstawowych zasadach farbowania, które pomogą uniknąć przykrych niespodzianek.

Pierwsza: Wybór preparatu o odpowiedniej sile. Farby trwałe, kremy koloryzujące i szamponetki – wszystkie stosunkowo proste w aplikacji – dają różne efekty, jeśli chodzi o intensywność oraz trwałość koloru, działają też (w różnym stopniu) inwazyjnie na strukturę włosa i skórę głowy.

Druga: Dobór preparatu koloryzującego, który rozjaśni lub przyciemni włosy najwyżej o dwa tony. Domowe eksperymenty z radykalną zmianą koloru, np. z kruczoczarnego na platynowy blond lub odwrotnie, są bardzo ryzykowne. Niepożądanym efektem może być nie tylko estetyczna katastrofa, ale także nieodwracalne uszkodzenie włosów.

Trzecia: Wykonanie próby uczuleniowej, jeśli preparat stosowany jest po raz pierwszy. Polega ona na nałożeniu odrobiny farby na skórę w zgięciu łokcia. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, można bezpiecznie farbować włosy.

Czwarta: Bezwzględne przestrzeganie wskazówek producenta zawartych w instrukcji. Dotyczy to wszystkich punktów. Począwszy od przygotowania preparatu, sposobu nakładania, na czasie trzymania go na włosach skończywszy. Jeśli farba zostanie zmyta zbyt wcześnie lub zbyt późno, kolor może znacznie odbiegać od oczekiwanego. Rozsądnie jest też stosować się do zaleceń producenta i zużyć jednorazowo całą farbę. Jej ponowne użycie przy kolejnej koloryzacji jest ryzykowne, ponieważ jej składniki dość szybko się utleniają. Dlatego kolor naszych włosów może znacznie odbiegać od poprzedniego efektu.

Pamiętaj! Gdy skóra na głowie jest podrażniona, wstrzymaj się od farbowania włosów. Chemiczne składniki preparatu mogą pogorszyć ten stan. Fachowcy z branży fryzjerskiej przestrzegają też, by w razie nieudanego farbowania odczekać dwa, trzy dni, a potem zrobić korektę. Szczególnie trzeba uważać, gdy używałyśmy farby rozjaśniającej włosy. W przypadku farby przyciemniającej nie ma takiego zagrożenia.

Koloryzacja ACCENT

A teraz kilka rad zebranych od pań, które mają doświadczenie w samodzielnym farbowaniu włosów:

  • poczekaj ze zmianą koloru, jeśli jesteś w nie najlepszej formie fizycznej lub psychicznej. Twoja kiepska kondycja da mizerny końcowy efekt;
  • przed farbowaniem posmaruj skórę tłustym kremem u nasady włosów. Unikniesz w ten sposób plam na czole, skroniach i karku;
  • jeśli pomalujesz niechcąco kawałek skóry, zmyj zabarwienia wacikiem zwilżonym spirytusem;
  • nakładaj farbę, odgarniając włosy gęstym grzebieniem pasemko po pasemku;
  • do farbowania pasemek najlepiej użyj zwykłej szczoteczki do zębów;
  • aby jak najdłużej utrzymać kolor na włosach, stosuj odżywki i szampony do włosów farbowanych.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 lutego 2020, 19:58

Nasze propozycje