Poprzedni artykuł: Zachowaj wygląd świeżo farbowanych włosów! Następny artykuł: Schauma Nectar Nutrition: intensywna pielęgnacja z nektarem kwiatowym

Kosmetyki do włosów dla wegan

Przedstawiamy kosmetyki do pielęgnacji włosów odpowiednie dla wegan – nie testowane na zwierzętach i nie zawierające substacji odzwierzęcych.
Kosmetyki do włosów dla wegan

Sprawdźcie, jakie certyfikaty powinien posiadać kosmetyk przeznaczony dla wegan.

Certyfikat „kosmetyk dla Wegan” nadaje Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! Eksperci Fundacji wnikliwie analizują składy INCI zgłoszonych kosmetyków. Sprawdzają pochodzenie surowców oraz to, czy surowce i kosmetyki nie były badane z udziałem zwierząt. Oczywiście od marca 2013 obowiązuje już całkowity zakaz testów na zwierzętach (surowce i kosmetyki) – dotyczy to całej branży kosmetycznej, nie tylko kosmetyków naturalnych czy dla wegan. Kosmetyki naturalne, szczególnie te certyfikowane nigdy nie miały z tym problemu, ponieważ te same kryteria należy spełnić w procesie certyfikacji kosmetyku naturalnego.

Podstawowy warunek uzyskania takiego certyfikatu to receptury oparte na surowcach naturalnych - roślinnych i mineralnych. Dozwolone są roślinne oleje, ekstrakty, mineralne glinki, roślinne substancje myjące. Absolutnie nie można w recepturze kosmetyku wegańskiego zastosować substancji odzwierzęcych pochodzących np. z łoju, smalcu, czy zmielonych owadzich odwłoków. Niemile widziane są również substancje, gdzie istnieje domniemanie eksploatowania czy wykorzystywania zwierząt np. jaja, mleko, proteiny mleczne, jedwab, lanolina, pszczeli wosk czy miód. To jest zgodne z filozofią wegańską.

Jeżeli skład kosmetyku jest roślinny lub mineralny, żaden surowiec ani kosmetyk końcowy nie był przebadany z udziałem zwierząt można otrzymać certyfikat kosmetyku wegańskiego. Fundacja VIVA! nadaje go na 1 rok.

Renata Piotrowska, chemik, kosmetolog i Product Manager PAT&RUB.

Kosmetyki do włosów dla wegan:

Kosmetyki do włosów dla wegan

Od lewej: Szampon oczyszczający MAXI.WASH Kevin Murphy, 95zł; Odżywka regenerująca z hawajskim imbirem Awapuhi Organix, 29,99zł; Szampon Cleanse z linii Structure JOICO, 65zł; Maska regenerująca Pat&Rub, 75zł; Odżywka pielęgnacyjna BB, z olejkiem makadamia, kokosowym i arganowym Biovax, 15,90zł; 6. Specjalistyczny szampon stymulujacy wzrost włosów Pharmaceris, 39,90zł.

Sprawdźcie na bieżąco aktualizowaną listę firm, które nie testują na zwierzętach.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2020, 13:14

Nasze propozycje