Poprzedni artykuł: Włosy na wysoki połysk! Wystarczy, że dodasz TO do maski lub odżywki :... Następny artykuł: Siwe włosy przestają być problemem! Znamy na nie rozwiązanie za mniej...

Latem powinnaś chronić nie tylko skórę. Twoje włosy również potrzebują wsparcia

Słonko coraz mocniej przygrzewa, a Ty chronisz przed jego działaniem tylko skórę? Błąd! Powinnaś zadbać również o zabezpieczenie włosów. Podpowiadamy, jakich kosmetyków z filtrem używać latem.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, czy włosy potrzebują zabezpieczenia przed słońcem odpowiadamy, że tak. I nie, to nie jest żaden chwyt marketingowy, który ma cię skłonić do kupienia kolejnych kosmetyków. O włosy latem trzeba dbać tak samo jak o skórę. W przeciwnym razie po wakacyjnych miesiącach będziesz musiała reanimować suche, puszące się i łamliwe kosmyki

Jak słońce wpływa na włosy?

Nadmierna ekspozycja niezabezpieczonych w żaden sposób włosów na słońce, może doprowadzić do odchylenia się łusek włosów i niszczenie ich u podstaw. Stąd też po lecie nasza fryzura wydaje się być bardziej matowa i bez życia niż zwykle. Również kolor jest jakby wypłowiały. To dlatego, że osłabia się barwnik włosów, czyli melanina.

Jeszcze bardziej zabójcze dla włosów jest suszenie ich na słońcu, na plaży, kiedy to wychodzimy z mokrą czupryną z morza. Woda, która osadza się na pasmach nadmiernie przyciąga światło słońca, którego promienie UV prowadzą do powstawania rodników. Te z kolei niszczą białka włosów, czyli keratynę - a to przecież podstawowy budelec każdego, nawet najmniejszego włoska. 

Niestety trzeba liczyć się z tym, że działanie słońca często jest nieodwracalne. To dlatego, że promienie trwale uszkadzają niektóre aminokwasy białek keratyny. Wtedy nie ma innej rady, jak radykalne ścięcie włosów. Szczególnie narażone na takie działania są niestety blondynki. 

Jak dbać o włosy latem?

Jeśli wylatujesz na wakacje do ciepłych krajów lub wybierasz się nad polskie morze (a pogoda dopisuje), nieodłącznym elementem każdego spaceru czy kąpieli łonecznej powinna być czapka, chusta czy nawet prosty kapelusz słomkowy. Zrezygnuj z noszenia rozpuszczonych włosów, na rzecz kucyków, a najlepiej koczków. Nie używaj sprzętów do stylizacji włosów, odłóż na bok suszarkę, prostownicę czy lokówkę, bo dodatkowo przegrzewasz pasma. Pozwól kosmykom wyschnąć naturalnie (ale nie na słońcu). 

Ostatni, ale najważniejszy krok, to oczywiście prawidłowe pielęgnowanie kosmyków. W naszej galerii znajdziesz sprawdzone produkty z filtrami, które skutecznie ochronią przed działaniem promieni słonecznych Twoje włosy.

Zdjęcie w artykule: istockphoto.com

Chcesz, aby twoje włosy pięknie pachniały? Przetestuj te mgiełki:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 23:07

Zobacz także

Nasze propozycje