Poprzedni artykuł: Majonezowa maska to hit na suche włosy. Działa na nie jak plaster Następny artykuł: Ten rodzaj masek do włosów to zupełna nowość. Odżywią nawet bardzo zni...

Kourtney Kardashian straciła włosy przez... kucyka!

Piękne upięcie włosów potrafi im bardzo zaszkodzić. Przekonała się o tym najstarsza siostra Kardashian...

Piękny wygląd gwiazd to zwykle efekt ciężkiej pracy całego sztabu specjalistów oraz tysięcy dolarów wydanych na kosmetyki, ubrania i dodatki. Ale "koszt" kilku chwil spędzonych na czerwonym dywanie może być znacznie wyższy. Przekonała się o tym jakiś czas temu jedna z Kardashianek. Najstarsza z sióstr znanych z show "Z kamerą u Kardashianów" po oficjalnym wyjściu znalazła na swojej głowie łysy placek...

Zobacz także: Łysienie zwykle nie ma nic wspólnego z używanymi kosmetykami. Sprawdź, dlaczego możesz tracić włosy!

Kourtney Kardashian straciła sporo włosów przez kucyka

O tym, co przydarzyło się Kourtney dowiedzieliśmy się dzięki zapowiedziom najnowszego sezonu reality-show "Z kamerą u Kardashianów", które na swoim Stories opublikowała Kim. W jednym z odcinków, którego fragment można zobaczyć na Instagramie Kardashian-West, widać ją rozmawiającą z Kourtney. W pewnym momencie Kim zwraca się do siostry: 

Kourtney, masz na czubku naprawdę wielką krostę. Spójrz w dół.

Fot.: Instagram

Kiedy najstarsza z sióstr Kardashian opuszcza głowę, na jej czubku widać nie wyprysk, tylko dość spory, łysy placek. Kourtney zaczyna dotykać wskazane przez Kim miejsce na swojej głowie i nie ma wątpliwości, czemu "zawdzięcza" dramatyczny stan swoich włosów:

Przysięgam, że to przez tego kucyka. Moje włosy były tak mocno ściśnięte, że aż potem miałam w tym miejscu guza. 

Sytuację ostatecznie podsumowuje Kim Kardashian-West, mówiąc:

Kourtney, twoich włosów w tym miejscu nie ma. Jesteś łysa! Musisz jechać do szpitala!

Reakcja Kim jest (jak zwykle) trochę przesadzona, bo wizyta w szpitalu nie przywróciłaby Kourtney straconych włosów. Zamiast szukać pomocy u lekarzy, najstarsza z Kardashianek powinna raczej zwrócić się do fryzjera, który na galę amfAR uczesał ją w zbyt mocno ściśniętego kucyka.

Zobacz także: Na głowie Natalii Siwiec widać łysy placek. Co się stało?

Zbyt mocno upięty kucyk czy kok faktycznie może doprowadzić do tak zwanego łysienia trakcyjnego (mechanicznego), czyli utraty włosów na skutek ich długotrwałego napięcia oraz ucisku na mieszki włosowe. Stylizacja włosów zasadniczo niezbyt służy ich zdrowiu. Inną gwiazdą, która niedawno się o tym przekonała jest Kasia Cichopek. Chcąc mieć zdrową i gęstą czuprynę, najlepiej po prostu z niczym nie przesadzać. ;-)

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 sierpnia 2020, 22:38

Nasze propozycje