Poprzedni artykuł: Oto najmodniejsza koloryzacja przełomu jesieni i zimy. Zrobisz ja sama... Następny artykuł: Danuta Stenka zmieniła się nie do poznania. Po siwych włosach nie ma ś...

To najtańszy sposób na loki. Potrzebujesz tylko... pustej butelki

Wideo z kręceniem włosów w butelce robi furorę na Instagramie. Ta metoda nie niszczy włosów jak lokówka, zajmuje dosłownie chwilę, a polecają ją nawet styliści gwiazd!

Kiedy marka Dyson ogłosiła premierę nowej lokówki kręcącej włosy powietrzem, świat beauty dosłownie oszalał na jej punkcie. Niestety ze względu na cenę (1800 zł) nie każdy może sobie na nią pozwolić. Sprytne internautki wymyśliły 1200 razy tańszy sposób na uzyskanie bardzo podobnych loków. 

Kręcenie loków w butelce

Duża butelka wody kosztuje (uśredniając) 1,50 zł. A potrzebujemy tak naprawdę tylko jej oraz suszarki z płaską końcówką. Dlaczego ta metoda jest lepsza od stosowania zwykłej lokówki? Ponieważ suszarka nie przylega bezpośrednio do włosa, a więc nie pali go stale w tych samych miejscach. Co nie znaczy, że nie musimy spryskiwać włosów kosmetykami termoochronnymi.

Trik z butelką i suszarką przywędrował z Azji, gdzie w malezyjskich salonach fryzjerskich jest stosowany już od jakiegoś czasu. Nic dziwnego, że podłapali go również styliści gwiazd, jak chociażby Olivia Smalley, której wideo możecie podziwiać poniżej. Jak widać - nawet ona jest zaskoczona skutecznością sztuczki :).

Odcinamy czubek butelki tak, aby dało się włożyć do środka pasmo włosów. Nieco poniżej połowy jej długości wycinamy podłużny otwór, do którego powinna zmieścić się płaska końcówka suszarki. Dzielimy włosy na mniejsze sekcje, wsadzamy kolejno do butelki i włączamy suszarkę. Pasmo zaczyna wirować, stopniowo skręcając się w rulon. Po wyciągnięciu go wystarczy delikatnie przeczesać włosy palcami. W zależności od długości fryzury, będziemy mogły podziwiać piękne fale lub grube loki. Zobaczcie jak to wygląda w praktyce:

Naszym zdaniem ta metoda robienia loków najlepiej sprawdzi się na krótkich (ale nie pixie!) oraz średniej długości włosach. Dlaczego? Ponieważ są na tyle lekkie, że osiągnięty efekt będzie widoczny i dobrze utrwalony oraz utrzyma się odpowiednio długo.

Z kolei zbyt długie pasma, co widać doskonale na wideo Farah Dhukai poniżej, są ciężkie, a przez to trudno je odpowiednio uformować. Delikatne fale to najlepsze, co uda się uzyskać w tym przypadku uzyskać. A przecież i taki efekt zadowoli większość z nas. Zobaczcie same:

Skusicie się na tę metodę kręcenia włosów? :) Według nas wygląda dość łatwą i przede wszystkim szybką! Przyda się szczególnie podczas porannego stylizowania fryzury.

Zdjęcie główne: Instagram.com/farahdhukai

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 marca 2020, 17:59

Nasze propozycje