Poprzedni artykuł: Jakie są rodzaje papilotów? Następny artykuł: Botoks na włosy - jak działa i jak go zrobić w domu

Jak zakręcić włosy na papiloty?

Fryzury, , tagi: loki, kręcenie włosów
Jeśli chcecie zakręcić włosy na papiloty, oprócz samych papilotów będziecie potrzebowały kilku kosmetyków. Dzięki nim wasze loki wytrzymają cały dzień!

Papiloty to bez wątpienia jedna z bezpieczniejszych metod kręcenia włosów. Nie wymaga wykorzystania ciepła i przez to również nie niszczy włosów. Jak używać papilotów, aby cieszyć się pięknymi lokami? Mamy dla was bardzo prostą instrukcję, która zawsze zagwarantuje wam upragniony efekt burzy kędziorów.

Loki na papiloty

Niezależnie od tego, jakich papilotów postanowicie użyć - a jest kilka rodzajów - kroki poprzedzające nawijanie na nie pasm są takie same.

  1. Jeśli chcecie, aby skręt był trwały, najpierw umyjcie włosy. Użyjcie dwukrotnie szamponu, ponieważ w ten sposób pozbędziecie się resztek kosmetyków do stylizacji oraz zanieczyszczeń. Nałóżcie zwykłą odżywkę lub odżywkę w spray'u już po odsączeniu włosów w ręcznik.
  2. Rozczeszcie włosy grzebieniem.
  3. Użyjcie również pianki do loków. Nakładajcie ją głową w dół ugniatającymi ruchami. Pamiętajcie jednak, aby użyć rozsądnej ilości. Jeśli nałożycie jej zbyt dużo, włosy zbiją się w brzydkie strąki.
  4. Podzielcie ostrożnie włosy na sekcje.

Jeśli chodzi o dzielenie włosów na sekcje, ich ilość powinna zależeć od efektu, jaki chcecie osiągnąć dzięki papilotom. Jeśli zależy wam na burzy drobnych loków, powinno być ich kilkanaście. Grubsze loki, z których można zrobić również fale, osiągnięcie z zaledwie czterech lub pięciu sekcji.

Jak kręcić włosy na papiloty?

Kręcenie loków na papiloty z gąbki, na papiloty z gumy i na papiloty z pianki wygląda praktycznie tak samo. Przygotowane wcześniej sekcje ułatwią wam teraz nawijanie poszczególnych pasm na wałki. Jak to zrobić, aby włosy dobrze przylegały do papilota i nie ześlizgnęły się z niego w trakcie noszenia?

  1. Dokładnie naciągnijcie pasmo i nałóżcie końcówki na wyprostowany papilot.
  2. Zawińcie ciasno końce i zacznijcie na napiętych włosów rolować papilot ku górze. Kiedy będziecie już blisko skóry, złóżcie jego brzegi do środka i dociśnijcie do podstawy. 
  3. Zróbcie tak z każdym kolejnym pasmem aż do wyczerpania papilotów.

Niektóre papiloty mają specjalne zapięcia, a takie dodatkowo zabezpieczają papilot i nawinięte na niego włosy. Jest ich jednak dość dużo, więc radzimy zerknąć na opakowanie i przeczytać, jak należy go użyć. Dla osiągnięcia bardziej zróżnicowanego efektu, polecamy używać papilotów o różnej średnicy. Różnej wielkości loki wyglądają zdecydowanie naturalniej.

Teraz czeka was najbardziej żmudne zadanie. Aby loki na papilotach wyglądały tak, jak sobie tego życzycie, musicie poczekać. Niestety jest to nieuniknione. Najlepszym sposobem jest nawinięcie włosów wieczorem i położenie się spać w papilotach. Rano włosy będą już całkowicie suche. Wtedy polecamy wam spryskać je z niewielkiej odległości lakierem do włosów i wysuszyć chłodnym powietrzem suszarki. 

Następnie rozwińcie ostrożnie papiloty. Uważnie rozdzielcie loki palcami i ponownie spryskajcie niewielką ilością lakieru. Gotowe!

Nawijałyście kiedyś włosy na papiloty? :) Jeśli tak, zdradźcie nam wasze sztuczki na przedłużenie ich trwałości!

Zdjęcie główne: Pinterest.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2020, 23:40

Nasze propozycje