Poprzedni artykuł: Jesteś spontaniczna i ekspresyjna? Nie wiesz, jak dbać o włosy jesieni... Następny artykuł: W Biedronce kupisz suchy szampon za niecałe 7 zł!

Koniec z rozdwojonymi końcówkami! Ten sposób za 2 złote świetnie się sprawdza

Kosztuje mniej niż dwa złote, a rozwiązuje aż trzy problemy włosowe! Niweluje puszące i elektryzujące się pasma oraz rozdwojone końcówki.

Jesienią włosy potrzebują ratunku... Pocieramy je szalikiem, czapkami, golfami, a przez to zaczynają się bardzo puszyć i elektryzować. Na dodatek często w tych chłodniejszych miesiącach końcówki się też bardziej rozdwajają. Na te wszystkie problemy jest jeden sposób - laminowanie galaretką! Łatwe, szybkie oraz smaczne... :)

Laminowanie włosów galaretką

Na pomysł laminowania włosów galaretką wpadła Agnieszka Niedziałek, którą możecie znać z bloga napieknewlosy.pl. Na YouTubie prowadzi za to kanał wwwlosy.pl. I właśnie w jednym z najnowszych filmów opowiada o tym, jak wygładzić włosy jesienią, a dodatkowo je odżywić. Według niej to idealny moment na przeprowadzenie tego zabiegu. Zastosowanie galaretki, zamiast użycia po prostu żelatyny, ma na celu nie tylko zalaminowanie włosów, ale również podbicie koloru z uwagi na zawarte w takim produkcie barwniki

Jak podkreśla Agnieszka Niedziałek, laminowania włosów galaretką nie powinny bać się osoby z kręconymi włosami. Ponieważ w proszku nie ma silikonu, taki zabieg dostarczy protein, ale nie spowoduje wyprostowania skrętu. Oto jej przepis:

Jak działa domowe laminowanie włosów?

Jak mówi Agnieszka Niedziałek, laminowanie włosów polega na pokryciu ich warstwą ochronną, która je wygładzi, nada blasku oraz ochroni przed czynnikami zewnętrznymi. Robienie tego za pomocą galaretki maskuje przykry zapach żelatyny, co pomoże się niektórym przekonać do tego zabiegu. 

W składzie galaretki znajdziemy cukier, który jest dodatkowym humektantem, żelatynę wieprzową, kwas cytrynowy, który domyka łuski i wygładza. Na długie włosy trzeba użyć pięciu łyżek galaretki i tyle samo łyżek ciepłej wody. Mieszamy do rozpuszczenia się cukru. Dodajemy do tego sporą porcję odżywki - najlepiej takiej, która ma dość prosty, ale treściwy skład. Ponownie mieszamy, ale aby pozbyć się grudek podgrzewamy nasz pojemniczek w kąpieli wodnej.

Zanim nałożysz laminat na włosy, umyj je dwukrotnie, a następcze odsącz w ręcznik papierowy, wtedy kuracja będzie najbardziej efektywna. Teraz możemy zacząć nakładać galaretkę na całą długość pasm z pominięciem skóry głowy. Spinamy teraz włosy luźno na czubku głowy, zakładamy czepek i czekamy 40 minut, a później dokładnie zmywamy. 

My pędzimy do sklepu kupić galaretkę, a wy dajcie nam znać, czy przetestujecie ten sposób :).

Zdjęcie główne: Instagram @napieknewlosy

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2019, 23:33

Zobacz także

Nasze propozycje