Poprzedni artykuł: W Biedronce pojawiły się maski do włosów za 1,29 zł! Będzie kolejny hi... Następny artykuł: Nowa szczotka elektryczna Remington już przetestowana! Sprawdź, jak oc...

W czerwcu stracisz więcej włosów! Dlaczego tak się dzieje?

Fryzury, , tagi: wypadanie włosów
W czerwcu twoja czupryna może zacząć się mocniej przerzedzać! Naukowcy udowodnili, że pogoda ma wpływ na cykl wzrostu włosa i nasze wyczekane lato nie służy ich gęstości.

Myślałaś, że linieją tylko zwierzęta? No to mamy dla ciebie niespodziankę - ludzie gubią włosy sezonowo tak jak psy i koty. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Baltimore udowodnili, że wiosną i latem ludzie tracą więcej włosów, niż w miesiącach chłodniejszych. Winą za ten stan rzeczy badacze obarczyli wysokie temperatury.

Zobacz także: Wypadają ci włosy? Ten jeden kosmetyk może zastąpić długą i kosztowaną kurację

Pinterest

Dlaczego latem wypada nam więcej włosów?

Gwałtowne zmiany pogodowe, a zwłaszcza znaczące podwyższenie się temperatury i większe nasłonecznienie powodują skrócenie życia włosa. Nawet do 70 procent włosów porastających nasze głowy przedwcześnie wchodzi w tak zwany telogen, czyli fazę spoczynku. A po telogenie następuje już tylko egzogen i... włos nam wypada.

Zobacz także: Gwiazda traci włosy z powodu poważnej choroby!

Utrata włosów, ale jeszcze nie łysienie

Dermatolodzy tłumaczą, że - tak jak sierść u zwierzą - włosy u ludzi pełnią funkcje ochronne i zabezpieczają skórę przed zimnem. Gdy robi się gorąco, są nam mniej potrzebne, więc szybciej wypadają. Co ciekawe kobiety najwięcej włosów tracą w czerwcu. Doktor Shawn Kwatra, który kierował badaniami na Uniwersytecie Baltimorskim uspokaja jednak:

Osoby, które skarżą się na średnią utratę włosów latem, powinien pocieszyć fakt, że jest to normalne zjawisko.

Mało tego! Nasilone gubienie włosów wiosną i latem jest nie tylko normalne, ale też przejściowe. I dopóki nie zauważymy, że w okolicach skroni i na czubku głowy zaczyna nam prześwitywać skóra, nie ma powodów do niepokoju. A jeśli odrobinę mniej gęsta latem czupryna jest dla ciebie problemem, możesz przyspieszyć wzrost nowych włosów zmieniając dietę i przyjmując odpowiednie suplementy. Jedz banany, rodzynki, słodkie ziemniaki, zielone warzywa liścia, oliwę z oliwek i cytrusy. Włosy będą ci też szybciej rosły dzięki suplementom zawierającym krzem, biotynę, kwas pantotenowy, niacynę, cynk i żelazo.

Zobacz także: Kiedy wypadanie włosów staje się chorobą?

A jak wasze włosy zareagowały na pierwsze sygnały lata - więcej wam ich ubyło?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 04:35

Zobacz także

Nasze propozycje